Ostrzejszy Ranger Raptor? Z silnikiem V8 i z dopiskiem "R"

Jeśli plotki się potwierdzą, powstanie Ranger Raptor R, który pożyczy części od Bronco DR.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Według plotki podanej od australijskiego Cars Guide, tamtejszy oddział Forda pracuje nad Rangerem Raptorem R, który to ma mieć silnik V8 pod maską. Ponoć góra naciska na stworzenie sportowego pickupa terenowego.

Zobacz wideo Jaki jest nowy ford mustang? Recenzujemy

Bronco DR korzysta z wielu części zwykłego Bronco i Rangera. Jest to ta sama architektura. Natomiast Globalny dyrektor Ford Performance Motorsports Mark Rushbrook wspomniał o możliwości pojawienia się Rangera Raptor R. „Byłoby wiele rzeczy, które by się przeniosły" między Bronco DR a Rangerem.

Bronco DR to przeznaczona wyłącznie do zawodów wersja SUV-a przeznaczona dla klientów, którzy zamierzają ścigać się w terenie. Ford planuje zbudować początkowo 50 egzemplarzy modelu, a dostępność rozpocznie się pod koniec 2022 roku.

Wracając jednak do Ranegra Raptora R pytanie brzmi nie tylko czy powstanie, ale jeśli tak to na jakie rynki trafi? W USA mógłby zabrać część klientów modelowi F-150 Raptor.

Zanim jednak plotki się potwierdzą lub zostaną zdementowane czekamy na standardowego Rangera Raptora, który ma zadebiutować już za miesiąc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.