Oto najbezpieczniejsze samochody 2021 r. Euro NCAP wybrało kilka modeli

Specjaliści z Euro NCAP wybierają najbezpieczniejsze samochody w sześciu kategoriach. Tak samo było teraz i przedstawili swoje wyniki za rok 2021.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Specjaliści z Euro NCAP opublikowali dzisiaj niezależny ranking najbezpieczniejszych samochodów 2021 roku. Na liście znalazły się zarówno samochody elektryczne, jak i spalinowe.

Zobacz wideo Kierowca mercedesa nie wyhamował i potrącił na przejściu 17-latka

Wyniki powstały na podstawie przeprowadzonych w zeszłym roku testów zderzeniowych, a swoje oceny wyrazili za pomocą gwiazdek. Brano pod uwagę następujące elementy: obrażenia u dorosłego, obrażenia u dziecka, obrażenia u pieszego oraz systemy asystujące. Pod uwagę brane były tylko samochody ze standardowym wyposażeniem.

Tak prezentuje się lista najbezpieczniejszych samochodów w różnych kategoriach w 2021 r.:

Mercedes-Benz EQS – „Executive Car" i „Pure Electric"

Elektryczny Mercedes jako jedyny wygrał w dwóch kategoriach. Auto otrzymało 96 proc. bezpieczeństwa dla osób dorosłych i 91 proc. w przypadku dzieci. Dla pieszych i rowerzystów EQS jest trochę mniej bezpieczny, uzyskał 76 proc.

Natomiast systemy wspomagające bezpieczeństwo oceniono na 80 proc.

Skoda ENYAQ iV – „Large Off-Road"

Skoda jest bezpieczna dla dorosłych w 94 proc., z dziećmi jest gorzej, gdyż oceniono ją na 89 proc. Piesi są w przypadku tego SUV-a bezpieczni na 71 proc. Systemy zostały lepiej ocenione niż w przypadku niemieckiej limuzyny, bo na 82 proc.

Skoda Fabia – „Small Family Car"

Mały, czeski samochód uzyskał 85 proc. w przypadku ochrony dorosłych i 81 proc. w kategorii dziecięcej. Piesi mogą liczyć na 70 proc., a systemy oceniono na 71 proc.

Toyota Yaris Cross – „Small MPV"

Dorośli w tym crossoverze jakim stał się Yaris mają szansę na bezpieczną jazdę w 86 proc., dzieci natomiast w 84 proc.

Ochrona pieszych i rowerzystów oceniono na 78 proc., natomiast systemy asystujące na 81 proc.

Nissan Qashqai – „Small Off-Road"

Zarówno ochrona dorosłych, jak i dzieci oceniono na 91 proc. Przy spotkaniu z pieszymi crossover otrzymał 71 proc. Najlepiej ze wszystkich aut natomiast zostały ocenione systemy asystujące, które uzyskały wynik 95 proc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.