Porsche wyprodukowało mniej niż 300 sztuk modelu 959. Dealer z Miami w 2021 r. sprzedał już 4 poszukiwane klasyki, a to nie koniec

Takie Porsche każdy chciałby mieć w swojej kolekcji. Do zaoferowania ma je dealer z Miami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Porsche wyprodukowało zaledwie 292 egzemplarze kultowego 959 dla klientów w latach 1986-1993, ale w 2021 roku jeden salon samochodowy w Miami sprzedał cztery i przygotowuje się do sprzedaży piątego egzemplarza.

Zobacz wideo Porsche 718 Cayman GT4 to samochód dla tych, którzy zabawę traktują poważnie. Sprawdzamy

Dealer nazywa się Curated i specjalizuje się w sprzedaży jednych z najrzadszych i najbardziej pożądanych samochodów na świecie. Wystarczy spojrzeć na jego portfolio sprzedażowe, które miał dotychczas: różne modele Lamborghini, w szczególności Diablo, samochód Lamborghini Formuły 1, Maserati MC12, garść Porsche Carrera GT, interesujące modele Ferrari i wiele Lamborghini Miura. Jednym z najbardziej pożądanych samochodów, które obecnie wystawia na sprzedaż, jest Miura z 1971 roku, który jest jednym z zaledwie wyprodukowanych 140 egzemplarzy.

Salon ten specjalizuje się w pojazdach z małym przebiegiem, żeby były jak najbardziej egzotyczne i pochodziły z czasów już powojennych.

Nic więc dziwnego, że Porsche 959 pasuje, jak ulał do tego zestawienia. O „nowym" egzemplarzu wiadomo jedynie tyle, że jest to wariant Komfort i przejechał zaledwie 3200 mil. Zdjęcia samochodu pokazują, że jest w świetnym stanie i sprzedający zarobi całkiem niemałą sumę.

Porsche zaprezentowało słynne 959, aby spełnić wymagania homologacyjne dla rajdów Grupy B. Służył jako rywal Ferrari F40 i był wyposażony w sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 450 KM i momencie obrotowym wynoszącym 500 Nm.

Więcej o:
Copyright © Agora SA