Rolls-Royce Black Badge Ghost zadebiutował w Polsce. To aż 45 kilogramów czarnego lakieru

Mroczna wersja minimalistycznej stylistyki Ghosta po raz pierwszy została pokazana w Polsce. Model został pokazany podczas wieczornej ekskluzywnej prezentacji.

Oferta Rolls-Royce Motor Cars od dawna przyciąga uwagę klientów chcących na nowo wyznaczać granice - osób, które odniosły sukces łamiąc zasady, podejmując ryzyko i nie zważając na utarte konwencje. W obecnej dekadzie właśnie ta grupa klientów chce korzystać z produktów luksusowych, ale na własnych zasadach. Wybierane przez nich produkty są utrzymane w mroczniejszej estetyce, mają bardziej wyrazisty charakter i wyróżniają się odważnym wzornictwem. Tak samo dzieje się w przypadku samochodów marki Rolls-Royce.

Zobacz wideo "Aaaa, ale czad! Jadę ze Stigiem!" Jeszcze nie widzieliśmy naczelnego Moto.pl w takich emocjach

Wśród klientów zainteresowanych modelem Ghost znajdują się również tacy, którzy szukają bardziej wyrazistej wersji tego samochodu. Marka odpowiedziała na ich potrzeby oferując nową paletę kolorów, zaawansowane technologicznie wykończenia powierzchni i mocniejsze doświadczenia z jazdy, zachowując jednocześnie ważną dla tej grupy kwintesencję marki Rolls-Royce. Black Badge Ghost to mroczna strona stylistyki "Post Opulence" - minimalizm w ekstremalnej postaci.

Rolls-Royce Ghost Black BadgeRolls-Royce Ghost Black Badge Rolls-Royce

Personalizacja i najczarniejsza czerń

Klienci mają do wyboru 44 tysiące zaprojektowanych przez markę kolorów, ale mogą też stworzyć własny, jedyny w swoim rodzaju odcień w ramach oferty Bespoke. Warto dodać, że większość osób, które zamówiły mroczne alter ego modelu Ghost zdecydowało się na flagową czerń. Aby stworzyć najgłębszy w branży motoryzacyjnej odcień czerni, 100 funtów (45 kg) farby zostaje rozpylone na naładowanej elektrostatycznie powierzchni białej karoserii, która jest następnie suszona w piecu. Potem nadwozie zostaje pokryte dwiema warstwami bezbarwnego lakieru, a później ręcznie wyszlifowane przez zespół czterech rzemieślników, aby osiągnąć efekt błyszczącego wykończenia czerni fortepianowej.

Warstwa chromu 100 razy cieńsza niż włos

Znaki rozpoznawcze samochodów Rolls-Royce, takie jak polerowana figurka Spirit Ecstasy i grill Panteon, zostały zmienione. Detale nie są lakierowane. W tradycyjnym procesie chromowania wykorzystano specjalistyczny elektrolit chromu, którym pokrywane jest podłoże ze stali nierdzewnej, aby uzyskać efekt ciemnego wykończenia. Warstwa chromu ma zaledwie jeden mikrometr grubości, czyli około jednej setnej grubości ludzkiego włosa.

We wnętrzu projektanci wykorzystali zaawansowane technologicznie materiały i zadbali o ich perfekcyjne wykończenie, co podkreśla nowatorską mechaniczną konstrukcję modelu Black Badge Ghost.

Rolls-Royce Ghost Black BadgeRolls-Royce Ghost Black Badge Rolls-Royce

Podwójnie doładowany silnik Rolls-Royce’a o pojemności 6,75 litra jest w zupełności wystarczający. Kultowa jednostka została jednak na nowo zestrojona, aby uzyskać dodatkowe 29 koni mechanicznych, co znaczy, że ma obecnie imponującą moc 600 KM. Wrażenie płynnej zmiany przełożeń zostało spotęgowane, bo moment obrotowy wzrósł o 50 Nm i obecnie wynosi 900 Nm.

Piotr Fus z Rolls-Royce Motor Cars Warszawa, który był gospodarzem polskiej premiery, podkreślił:

Polscy klienci niesamowicie pozytywnie przyjęli nową wersję Ghosta. Black Badge Ghost jest najbardziej zaawansowanym modelem z serii Black Badge i z pewnością przyciągnie do siebie młodszych, odważnych klientów oraz przyczyni się do zwiększenia liczby samochodów na polskich drogach.
Black Badge Wraith zapewnił naszym klientom najbardziej responsywnego Rolls-Royce’a w historii. Potem osoby te poszukiwały takich doświadczeń w modelach Dawn i Cullinan. Teraz nadszedł czas, aby sprezentować im najczystsze wcielenie ducha Black Badge – model Rolls-Royce Black Badge Ghost

- dodał Frank Tiemann, Head of Corporate Communications Central and Eastern Europe, Rolls-Royce Motor Cars.

Rolls-Royce Ghost Black BadgeRolls-Royce Ghost Black Badge Rolls-Royce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.