Kate Moss lubi klasyki. Supermodelka musiała porzucić auto na poboczu

Brytyjska supermodelka Kate Moss zawsze się wyróżniała stylem i zachowaniem, nawet na tle koleżanek z pracy. Tak jest do tej pory. Moss uwielbia jeździć klasykami, mimo że czasem ma z tego powodu kłopoty.

Każdy, kto jeździ na co dzień starszym autem, niekoniecznie oldtimerem czy youngtimerem wie, że to miłość, która wymaga wyrzeczeń. W takich samochodach brakuje wielu wygodnych rozwiązań, są bardziej wymagające w czasie jazdy i serwisu.

Zobacz wideo W Studiu Biznes recenzja Moto.pl nowego Renault Megane GrandCoupe

Czasem też lubią się zepsuć. Taka przykrość spotkała Kate Moss, która była zmuszona porzucić swojego pięknego MG Midgeta Mk III na poboczu. Dalej pojechał już na lawecie. Modelka oddaliła się z miejsca awarii wcześniej, o czym skwapliwie poinformował brytyjski tabloid "Daily Mail".

To nie była jednorazowa fantazja ikony mody. Ilekroć Kate Moss przebywa w swojej angielskiej posiadłości w Cotswold można ją spotkać jadącą uroczym, ale zgodnie z nazwą niewielkim ("midget" to po angielsku "karzeł") roadsterem z 1970 roku.

Moss raczej nie narzeka na brak funduszy. Jako modelka otrzymywała gażę w wysokości 10 tys. dolarów dziennie. Przed kokainowym skandalem podpisywała wielomilionowe kontrakty z Calvinem Kleinem, Rimmelem i wieloma innymi firmami. Lista firm, które chciały ogrzać się w jej blasku, jest bardzo długa. Jeszcze dziewięć lat temu była jedną z najlepiej zarabiających modelek na świecie (9,2 mln dolarów w 2012 r. wg. "Forbes").

Co Kate Moss chowa w garażu?

Awaria samochodu jest dobrym pretekstem, żeby przyjrzeć się wyjątkowemu zestawowi, który trzyma w swoich garażach Kate Moss. Jaki samochód wybralibyście do jazdy na co dzień, gdybyście mogli jeździć czymkolwiek? Kate Moss podróżuje stylowym roadsterem, który w Wielkiej Brytanii jest uważany za "klasyka dla początkujących". Ma silnik o poj. 1,3 l i rozpędza się do 60 mil/h (96 km/h) w ponad 18 sekund.

Jeśli ktoś jeździ na co dzień samochodem starszym od siebie, musi go naprawdę lubić. Modelka oprócz niego ma dużo innych starych i nowych aut rozsianych po swoich posiadłościach i apartamentach na całym świecie: w Nowym Jorku, Wielkiej Brytanii i Francji.

Rolls-Royce Silver CloudRolls-Royce Silver Cloud fot. Rolls-Royce

Wśród nich są nowoczesne wygodne auta, które stanowią standardowe wyposażenie bogaczy: Range Rovery, Mercedesy i Porsche 911, ale oprócz nich można znaleźć wiele starszych i bardziej nietypowych. Oprócz MG Midgeta należy do takich bez wątpienia stary Mini Cooper (w 2020 r. dała go córce na 18 urodziny), Rolls-Royce Silver Cloud II z 1964 roku i klasyczna londyńska taksówka na emeryturze (tzw. hackney carriage).

Trudno ją nazwać kolekcjonerką, sądząc po eklektycznym zestawie, jest raczej miłośniczką starszych aut z duszą. A może po prostu przyzwyczaja się do nich jak do ludzi i nie ma ochoty sprzedawać?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.