Właściciel czekał rok na odbiór Audi RS Q8 "Qatar Edition". Zamówił nietypowy lakier

Już seryjne Audi RS Q8 wygląda dobrze, ale klient z Kataru chciał, żeby wyglądało lepiej. Dlatego oddał je w ręce nadwornego tunera tej marki. ABT polakierował RS Q8 na jego wymarzony kolor "Austin Yellow". Właściciel czekał na to rok, ale chyba jest zadowolony.

Podobno to jedyny taki egzemplarz na świecie. Nawet został nazwany "1 of 1 Qatar Edition", a świeżo upieczony właściciel pochwalił się nim za pośrednictwem kanału YouTube ekipy Auditography. Rzeczywiście, samochód robi duże wrażenie, tym bardziej że lakier nie jest jedynym ekskluzyjnym dodatkiem.

Charakterystyczny złotawy kolor pochodzi z palety ekskluzywnych lakierów Audi i kosztuje około 18,5 tys. zł. Nie znajdziemy go w konfiguratorze, bo to lakier opracowany przez... BMW. Ale czego się nie robi dla majętnego klienta.

Do lakieru dopasowano eleganckie wnętrze. Skórzana tapicerka sportowych foteli i kierownica ma żółte przeszycia. Warto również zajrzeć pod maskę tego potwora, bo moc silnika została podniesiona przez ABT Sportsline z seryjnych 600 KM do aż 740 KM. Maksymalny moment obrotowy jednostki 4.0 V8 z dwiema turbosprężarkami wynosi teraz imponujące 920 Nm.

 

Dzięki temu kierowca Audi RS Q8 "Qatar Edition" nie będzie musiał wstydzić się swojego auta w towarzystwie kolegów jeżdżących Porsche Cayenne Turbo S i Lamborghini Urus. Teoretycznie pokrewne techniczne SUV-y są bardziej ekskluzywne od Audi RS Q7, ale modyfikacje niwelują tę różnicę.

Podobno dzięki nim samochód przyspiesza do setki w czasie krótszym niż trzy sekundy i rozpędza się do prędkości 330 km/h. Mamy nadzieję, że to wystarczy do jazdy po stolicy Kataru.

Trudno powiedzieć ile kosztowały wszystkie modyfikacje, bo nie znamy kompletnej listy, ale z pewnością wyraźnie podniosły bazową cenę modelu RS Q8, która w Polsce wynosi nieco ponad 647 tys. zł.

Katarski właściciel wyposażył swoje auto między innymi w ceramiczne hamulce (ponad 50 tys. zł), układ wydechowy Akrapovic, 23-calowe obręcze kół (13 tys. zł) i sporo innych dodatków. Rzeczywiście na tle słońca zachodzącego nad wieżowcami Dohy Audi RS Q8 wygląda idealnie i brzmi równie dobrze, co możecie sprawdzić, oglądając zamieszczony na YouTube film.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.