Ford Maverick. Kompaktowy pickup z napędem hybrydowym

Ford Maverick to najmniejszy pickup w ofercie Amerykanów. Do tego dumnie nazywają go pierwszym hybrydowym pickupem na rynku.

Ford Ranger do niedawna był najmniejszym pickupem Forda. Teraz jednak to się zmieniło. Najmniejszy jest Maverick, o czym świadczy poniższa grafika.

Ford MaverickFord Maverick Ford

Ford wierzy, że dzięki wprowadzeniu Mavericka na rynek będzie w stanie zawalczyć o klientów, którzy nigdy wcześniej nie brali pod uwagę zakupu takiego auta w świecie zdominowanym przez SUV-y. Za tym, aby wybrać właśnie ten model przemawia niska wyjściowa cena – 19.995 dolarów oraz to, że jest w pełni hybrydowy.

Jaka moc hybrydy?

Maverick napędzany jest silnikiem spalinowym o pojemności 2,5 L oraz silnikiem elektrycznym. Wspólna moc obu napędów to 194 KM, które przesyłane są na przednie koła za pomocą przekładni CVT. Ford twierdzi, że ich nowy model jest w stanie przejechać 805 km, jego ładowność wynosi 680 kg i jest w stanie holować ciężar 907 kg.

Dla tych, którzy jednak potrzebują więcej mocy, w ofercie się znajdzie silnik benzynowy 2.0 EcoBoost wytwarzający 254 KM, które również przesyłane są na przednie koła lub opcjonalnie na wszystkie.

Ford MaverickFord Maverick Ford

Paka z różnymi gadżetami

Przestrzeń załadunkowa w najmniejszym pickupie Forda mierzy 1,37 m długości, a przy otwartej klapie 1,83 m. Producent nazywa ją Flexbed, a to za sprawą specjalnych przetłoczeń, dzięki czemu właściciele będą mogli podnosić podłogę czy dzielić na poszczególne segmenty według własnych potrzeb. Również klapę można ustawić pod kątem według własnych potrzeb. Są również miejsca na zaczepy i otwory gwintowane, aby można było przykręcić dodatkowe akcesoria.

Ponad to Maverick posiada dwa wejścia 110 V – jedno w kabinie, a drugie na pace. Do tego w przestrzeni załadunkowej znajduje się również pęk dodatkowych kabli, aby można było zamontować dodatkowe oświetlenie.

Ford MaverickFord Maverick Ford

Z gadżetów Ford zamontował także otwieracz do butelek.

Kabina najmniejszego pickupa

Kabina Mavericka będzie wyposażona w 8-calowy system multimedialny z Apple CarPlay i Android Auto. System Ford SYNC3 będzie opcją w modelach Lariat, natomiast funkcja FordPass Connect będzie standardem, obejmując modem i WiFi dla maksymalnie 10 urządzeń. Funkcje pojazdu będzie można kontrolować za pomocą telefonu.

Ford Mustang Mach-EWszystkie Mustangi Mach-E w Polsce wyprzedane. Elektryczny Mustang odniósł sukces

Do tego wszystkiego Ford wyposażył Maverica w kilka schowków, w tym kieszenie w drzwiach na butelki o pojemności 1 L czy na tablet lub notebooki. Pod tylną kanapą znalazło się oczywiście miejsce na dodatkowe akcesoria.

Kiedy na rynku?

Nowy Ford Maverick pojawi się w sklepach jesienią tego roku. Będzie oferowany w trzech wariantach wyposażenia: XL, XLT i Lariat. Klienci otrzymają również specjalny model First Edition wraz z pakietem FX-4 Off-Road. Na razie nie jest wiadomo czy Maverick trafi również do Europy.

Zobacz wideo
Więcej o: