Maseczka wciąż się przyda, ale znikają kolejne obostrzenia. Kierowca ma spokój [LISTA]

6 czerwca to kolejna ważna data w walce z pandemią. Rząd poluzował kolejne obostrzenia, a dotkliwy lockdown zostanie wspomnieniem. Czy kierowcy mają się w ogóle czym jeszcze przejmować?

Oby dotkliwy lockdown pozostał tylko wspomnieniem. Wszyscy pamiętamy trudne czasy dla kierowców (i nie tylko), kiedy długa lista obostrzeń i zakazów dotykała każdego, a zwykłe jeżdżenie samochodem rodziło mnóstwo pytań i wątpliwości. Można czy nie można? To już przeszłość, a kierowcy od dłuższego czasu nie muszą się przejmować większością obostrzeń. Te dla zmotoryzowanych nie wróciły wraz z kolejnymi falami pandemii. Warto pamiętać przede wszystkim o wożeniu maseczki w samochodzie. Wcale nie musimy jej zakładać w osobówce, ale musimy zakrywać usta i nos podczas policyjnej kontroli. Nawet tej rutynowej. Maseczka przyda się także, kiedy będziemy chcieli zapłacić na stacji benzynowej, wejść do warsztatu albo pójść na zakupy. Dlatego lepiej zawsze w aucie mieć maseczkę i oszczędzić sobie kłopotów.

Systemy bezpieczeństwa w BMWCzarne skrzynki w samochodach będą obowiązkowe już za rok. Nie ma odwrotu

Luzowanie obostrzeń od 6 czerwca

6 czerwca rząd poluzował kolejne obostrzenia. Od tego dnia zwiększony został dopuszczalny limit osób w komunikacji publicznej - do 75 proc. maksymalnego obłożenia pojazdu. W komunikacji wciąż trzeba zakrywać usta i nos oraz, o ile to możliwe, starać się zachować dystans od innych pasażerów. 6 czerwca wraca także możliwość prowadzenia targów, konferencji i wystaw. Dotyczy to także imprez motoryzacyjnych. Oto lista nowości, którą znajdziemy na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia.

 • Możliwość organizowania targów, wystaw, kongresów i konferencji z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.  
 • Otwarcie sal zabaw z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.  
 • Imprezy i zgromadzenia –  limit  150 osób (do tej pory było 50 osób) .
 • Transport zbiorowy – 75 proc. obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa.
Zobacz wideo Sceny jak z filmu akcji. Pościg za mężczyzną, który lustrował posesje w Wieliczce

Kierowco, tym się nie przejmuj:

 • W samochodzie osobowym nie musisz jechać w maseczce.
 • Anulowano limit miejsc w samochodach ośmio- i dziewięciosobowych.
 • Możesz jechać do warsztatu.
 • Na myjnię.
 • I do wulkanizatora. Nie powróciły żadne z najostrzejszych obostrzeń w tym względzie.
 • Możesz też planować urlop, ponieważ otwarto hotele. Tak samo restauracje, a w kraju odbywa się coraz więcej imprez i wydarzeń. W końcu jest, gdzie pojechać.
 • Możesz jeździć gdzie chcesz i o której chcesz. Nie ma żadnych ograniczeń w przemieszczaniu się. Można jeździć po mieście. Nawet bez celu. Tak samo przemieszczać się między miastami. Lockdown, w aktualnej formie, nie oznacza zakazu przemieszczania się po Polsce.
 • Godziny dla seniorów na stacjach benzynowych i w warsztatach. Od 1 lutego godziny dla seniorów w ogóle zniknęły, ale już wcześniej obowiązywały tylko w sklepach, drogeriach i aptekach. Stacje i warsztaty nie były nimi objęte.

Toyota Proace Verso VIP SelectionLimit miejsc w samochodzie. Rzecznik interweniuje, rząd kasuje obostrzenie

Więcej o: