Jeremy Clarkson wrócił do Top Gear w specjalnym odcinku. Upamiętnił Sabine Schmitz

W marcu zmarła Sabine Schmitz, królowa Nurburgringu. Top Gear postanowił upamiętnić Niemkę, która była wyjątkowo utalentowanym kierowcą wyścigowym. Powstał odcinek specjalny, w którym do aktualnych prowadzących dołączyli m.in Clarkson, Hammond i May. Specjalny odcinek będzie można obejrzeć także w polskiej telewizji 2 maja na antenie BBC Brit.

Sabine Schmitz byłą wyjątkowym kierowcą wyścigowym. Przez motoryzacyjny świat była nazywana królową Nurburgringu. Nic dziwnego, skoro północną pętlę legendarnego toru przejechała 20 tysięcy razy, a niektóre źródła podają nawet 30 tysięcy. Jedno okrążenie to 20,8 km, zatem Sabine przejechała blisko pół miliona kilometrów po jednym z najtrudniejszych torów na świecie. Była specjalistką od Nurburgringu oraz tylnego napędu. Prawdziwą sławę zapewnił jej udział w programie telewizyjnym Top Gear. Najpierw występowała w nim gościnnie, a potem w roli współprowadzącej.

Zobacz wideo "Aaaa, ale czad! Jadę ze Stigiem!" Jeszcze nie widzieliśmy naczelnego Moto.pl w takich emocjach

Więcej o historii i karierze Sabine Schmitz pisaliśmy w poniższym artykule:

Sabine SchmitzSabine Schmitz fot. Facebook/Sabine Schmitz

Top Gear przyniósł jej międzynarodową sławę, więc stacja postanowiła uczcić jej pamięć. BBC wypuściło 30-minutowy odcinek specjalny, poświęcony właśnie Sabine. Z tej okazji stacja zgromadziła sławy nierozerwalnie związane z motoryzacyjnym show. Do trójki aktualnych prowadzących - Chrisa Harrisa, Paddiego McGuinessa i Freddiego Flintoffa - dołączyła tzw. wielka trójka - Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. W programie pojawili się także David Coulthard, Matt LeBlanc, Rory Reid, Susie i Toto Wolff oraz Jess Hawkings.

Alex Renton, jeden z producentów Top Geara powiedział:

Sabine była częścią Top Gear'a od 15 lat więc nic dziwnego, że tyle osób, które z nią pracowały przez ten czas chciało być częścią tego upamiętnienia. Była wspaniałą osobą i wszyscy bardzo za nią tęsknimy

Odcinek specjalny poświęcony Sabine został wyemitowany w niedzielę 4 kwietnia zaraz po finale serii Top Gear na BBC One. Można go było obejrzeć także o godzinie 19:30 w BBC One w środę, 7 kwietnia. Jeśli nie udało się wam go obejrzeć, to jeszcze nic straconego.

Specjalny odcinek będzie emitowany także w Polsce

Odcinek specjalny z Clarksonem będzie można w Polsce zobaczyć na kanale BBC Brit 2 maja o 21:30.

Sabine SchmitzSabine Schmitz Sabine Schmitz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.