Autostrada A1. Pierwszy nowy odcinek z ruchem 2+2 już dla kierowców [MAPA]

Drogowcy sukcesywnie oddają kierowcom do użytku kolejne fragmenty wciąż budowanej autostrady A1. Mamy kolejne dobre informacje. między węzłem Tuszyn i Piotrkowem Trybunalskim kierowcy mają już do dyspozycji cztery pasy ruchu.

Autostrada A1 w końcu z 2+2

GDDKiA informuje, że na odcinku autostrady A1 między węzłem Tuszyn i Piotrkowem Trybunalskim kierowcy mają już do dyspozycji cztery pasy ruchu. Oznacza to istotną zmianę wobec obowiązującej do tej pory organizacji ruchu. Dotychczas jadący w kierunku Katowic mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, zaś zmierzający do Łodzi jeden.

Mówimy tu o fragmencie A1 od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Południe, a więc prawie 16 km autostrady. Tymczasem łączna długość odcinków, na których obowiązuje nowa organizacja ruchu, wynosi nieco ponad 12 km. Składają się na to dwa odcinki: pierwszy między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód (11 km), oraz drugi między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe (nieco ponad kilometr).

Zobacz wideo Kombajnem jechał po autostradzie A1. Policja publikuje nagranie

Dalsze prace na autostradzie A1

Kierowcy mają już do dyspozycji następujące odcinki nowej jezdni A1:

  • ok. 14 z 15,8 km odcinka Tuszyn - Piotrków Trybunalski Południe, to tutaj oddano kierowcom już po dwa pasy w każdą stronę
  • ok. 10 z 16,8 km odcinka Kamieńsk - Radomsko,
  • ok. 7 km odcinka Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego,
  • ponad 10 km z 17-kilometrowego odcinka granica woj. łódzkiego i śląskiego - Częstochowa Północ (od granicy obu województw do Grabowej w woj. śląskim).

Sukcesywnie kolejne odcinki będą dostawały po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na razie na większości ruch odbywa się w układzie 2+1. To i tak dobra informacja, ponieważ znacznie skrócił się czas przejazdu i korki. Taka organizacja będzie obowiązywała do końca roku. Dopiero wtedy udostępniony zostanie kolejny pas, a kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku. Taka sama organizacja ruchu zostanie wprowadzana na łódzkim odcinku A1 od węzła Tuszyn do Piotrków Trybunalski Południe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.