Infiniti żegna się z Polską pod koniec marca. Co z serwisem?

Infiniti wycofuje się z Europy Zachodniej. Również z Polski. Japońska marka premium z naszym krajem pożegna się już pod koniec marca.

Infiniti wycofuje się z Polski

O decyzji Infiniti o wycofaniu się z europejskiego rynku pisaliśmy w zeszłym roku. 31 marca 2020 roku Centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą ostatnie samochody klientom.

Ale nie żegnamy się. Jeszcze przez tydzień zapraszamy na wyjątkową wyprzedaż, a jednocześnie potwierdzamy utrzymanie na wiele lat pełnej opieki serwisowej. Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym klientom i partnerom – osobom, które w ciągu ponad jedenastu lat, kiedy mieliśmy zaszczyt reprezentować markę w Polsce, doceniły wyjątkowość samochodów wcześniej znanych w Europie tylko w wąskim gronie koneserów motoryzacji. Dziękuję w imieniu nas wszystkich za każde wspaniałe spotkanie

- komentuje Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP.

Co z serwisem Infiniti?

Przedstawiciele marki zastrzegają, że dla kierowców Infiniti nic się nie zmienia. Opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki Grupa IP będzie realizować wespół z największym dealerem w Polsce – wielooddziałową Grupą PGD.

Zobacz wideo

Dlaczego Infiniti opuszcza Europę?

Infiniti żegna się z naszą częścią świata z dwóch powodów. Po pierwsze, marce nigdy nie udało się przebić do świadomości klientów i znaleźć dla siebie miejsca na rynku zdominowanym przez niemieckich producentów, jak np. Volvo i Lexus. W Europie sprzedaż Infiniti nigdy nie była wysoka, a w ostatnich latach zaczęła jeszcze wyraźnie spadać.

Drugim problemem jest są też coraz bardziej restrykcyjne normy emisji - Infiniti przy tak małej sprzedaży nie opłaca się dostosowywać swoich aut do europejskich przepisów. Tego problemu nie ma np. w Rosji, gdzie klienci wciąż będą mogli kupić auta marki. Na decyzję wpłynął również brexit. Infiniti na Wyspach produkowało Infiniti Q30 oraz QX30 przeznaczone na nasz rynek.

Czy Infiniti wróci do Europy?

Tu trzeba postawić znak zapytania, bo często pojawiają się ostatnio takie plotki. Mowa w nich, że Infiniti miałoby wrócić na rynek z samochodami elektrycznymi, które niedługo będzie miało w swojej ofercie. Decyzja należy do marki-matki, czyli Nissana. Możliwe, że wybrane modele Infiniti będą sprzedawane właśnie w salonach Nissana.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.