Nowa Skoda Superb Scout - Superb po raz pierwszy jedzie w teren

Filip Trusz
Nowa Skoda Superb Scout to jedna z największych nowości, jakie przyniósł facelifting Superba. Scout to uterenowiona odmiana flagowego kombi.

Skoda Superb Scout to absolutna nowość w ofercie  tego modelu. Do tej pory wersji Scout doczekały się Octavia, Fabia oraz dwa czeskie SUV-y, Karoq i Scout. Teraz Scoutem stała się również nowa Skoda Superb.

Scout w Skodzie oznacza uterenowioną odmianę. Skoda Superb Scout dostępna będzie tylko jako kombi. Został podniesiona o 15 mm, standardem jest napęd 4x4, skrzynia 7DSG oraz pakiet Rough-Road, w skład którego wchodzi osłona silnika i podwozia. W menu wyboru trybów jazdy pojawi się Off-Road. Superba Scouta napędzać może jeden z topowych silników w ofercie nowej Skody Superb - benzynowe 2.0 TSI (272 KM, 350 Nm) lub 2.0 TDI (190 KM, 400 Nm).

Skoda Superb ScoutSkoda Superb Scout fot. Skoda

Stylistycznie uterenowiony Superb nawiązuje oczywiście do tak modnych ostatnio crossoverów i SUV-ów, stąd czarne nakładki na nadkola, ciemne progi oraz srebrne osłony na zderzakach. Obręcze kół to osiemnastki Braga lub dziewiętnastki Manaslu. Na nadwoziu nie mogło oczywiście zabraknąć emblematów Scout. Kabina utrzymana jest w brązowej kolorystyce - przeszycia, napisy Scout, "drewniane" panele. Jak na jedną z najdroższych odmian przystało, Superb Scout zaoferuje bardzo bogate wyposażenie. Scout dostanie także wszystkie nowości, jakie do kabiny Superba przyniósł facelifting.

Skoda Superb ScoutSkoda Superb Scout fot. Skoda

Ceny Skody Superb Scout na razie pozostają tajemnicą. Możemy się jednak spodziewać, że będą wysokie. Scout znajdzie się na samym szczycie cennika, bo dostępny będzie tylko z najmocniejszymi silnikami, 4x4 oraz długą listą wyposażenia standardowego.

O nowym Superbie znacznie więcej pisaliśmy w tym miejscu: Nowa Skoda Superb wjeżdża na rynek z pakietem poprawek i pierwszą w historii marki hybrydą

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.