Nowy Hyundai Sonata - Koreańczycy nie zapominają o klasie średniej

Filip Trusz
Oficjalną premierę nowego Hyundaia Sonata zaplanowano na przyszły miesiąc, ale już teraz ujawniono pierwsze szczegóły techniczne i zdjęcia nowego modelu.

Nowy Hyundai Sonata zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, który rozpocznie się 19 kwietnia. To nie lifting, będzie to prawdziwie nowa Sonata, bo Hyundai przyszykował na rok modelowy 2020 szóstą generacją modelu.

Hyundai nie wchodzi jeszcze w szczegóły techniczne nowej Sonaty. Wiemy na pewno, że auto urośnie o 45 mm na długość, 25 mm na szerokość, a rozstaw osi wzrośnie o 35 mm, co przełoży się na przestronniejszą tylną kanapę. Sonata będzie przy tym niższa o 30 mm.

Hyundai Sonata 2019Hyundai Sonata 2019 fot. Hyundai

Stylistycznie nowy Hyundai Sonata garściami czerpie z aut typu coupe i ciepło przyjętego konceptu Le Fil Rouge. Zdecydowanie najciekawszym zagraniem projektantów są światła LED - z tyłu połączone są listwą ciągnącą się przez całą klapę bagażnika i przypominają trochę nowego Civika, a te z przodu w interesujący sposób w zachodzą na maskę.

Hyundai Sonata 2019Hyundai Sonata 2019 fot. Hyundai

W eleganckim wnętrzu nie zabraknie sporych ekranów, nowego systemu multimedialnego i masy nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz wsparcia kierowcy.

Hyundai Sonata 2019Hyundai Sonata 2019 fot. Hyundai

W Polsce Hyundai w klasie średniej model i40. Auto niedawno przeszło lekki facelifting.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.