Nowe Audi TT RS - czas na lekkie poprawki

Filip Trusz
Audi TT RS zostało lekko odświeżone, ale fani modelu nie muszą się niczego obawiać. Sercem topowego Audi TT wciąż pozostaje świetny, pięciocylindrowy silnik 2.5 TFSI o mocy 400 KM.

Audi TT RS wciąż napędzane jest chwalonym silnikiem 2.5 TFSI. To rzędowa, pięciocylindrowa jednostka o imponujących parametrach - 400 KM mocy oraz 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Standardem w TT RS jest napęd quattro oraz 7-stopniowy, dwusprzęgłowy automat.

Coupe od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna to 250 km/h, ale można ją podwyższyć do 280 km/h. Towarzyszy temu niepowtarzalne brzmienie silnika, dobywające się z pięciu cylindrów w kolejności:1-2-4-5-3. Dzięki takiej kolejności, zapłon następuje zarówno w cylindrach sąsiadujących ze sobą, jak i w tych, które są od siebie maksymalnie oddalone.

Audi TT RS 2019Audi TT RS 2019 fot. Audi

Najwyższe osiągi tego samochodu to zasługa niskiej masy, maksymalnie sportowo zestrojonego zawieszenia i wielokrotnie nagradzanej, pięciocylindrowej jednostki napędowej. To właśnie nasze 2,5 TFSI przez dziewięć lat z rzędu otrzymywało prestiżowy tytuł i nagrodę “International Engine of the Year”. - mówi Oliver Hoffmann, dyrektor techniczny Audi Sport GmbH.

Audi TT RS 2019Audi TT RS 2019 fot. Audi

Skoro silnik pozostał ten sam, to jakie zmiany przyniósł tegoroczny facelifting? To przede wszystkim unowocześnienie wyglądu - podobnie jak zwykłe TT, również TT RS stało się ostrzejsze. Przykładowo, ma nowe reflektory Matrix, przeprojektowany grill i zderzaki, zauważymy też nowy spojler i kilka pomniejszych stylistycznych akcentów. To lifting, więc nie mogło zabraknąć nowych lakierów i wzorów obręczy.

W kabinie również nie spodziewajmy się rewolucji. Została lekko odświeżona, a na liście opcji znajdziemy pakiet RS Design Package z kontrastującymi przeszyciami i elementami w kolorze czerwonym lub niebieskim. Zaktualizowano także pokładowy system multimedialny MMI Navigation Plus, który oferuje m.in. zaawansowaną obsługę głosową i hotspot WiFi. Do systemu możemy podłączyć nasz telefon za pomocą kabla USB i słuchać ulubionej muzyki na głośnikach, za które odpowiada Bang & Olufsen. Ekran wirtualnych zegarów ma 12,3 cala.

Audi TT RS 2019Audi TT RS 2019 fot. Audi

Szerszej publiczności nowe Audi TT RS zostanie zaprezentowane podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Do sprzedaży 400-konne coupe oraz kabriolet wejdą już wiosną. Ceny? Polskie na razie pozostają tajemnicą. Wersja sprzed liftu została na naszym rynku wyceniona na 321 600 zł (coupe).

Audi TT RS 2019Audi TT RS 2019 fot. Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.