Kandydat w plebiscycie The Best of Moto.pl - nowa Mazda 6

Znacznie lepiej wyciszona, wyposażona i wykończona - nowa Mazda 6 zyskała bardziej elegancki wygląd, a pod karoserią skrywa ogrom nowości. Japońska limuzyna walczy o główną nagrodę w plebiscycie The Best of Moto.pl. Tym razem przyglądamy się nowoczesnym systemom, w jakie nową Mazdę 6 wyposażono.

Technologia w służbie kierowcy – to hasło, które przyświeca inżynierom Mazdy.

Producenci prześcigają się na kolejne systemy wsparcia i bezpieczeństwa, jakie montują w swoich samochodach, często jednak zapominają o tym co jest najważniejsze – kierowcy i przyjemności z jazdy. Nowa Mazda 6 w myśl filozofii Jinba Ittai (poczucia jedności kierowcy z samochodem) pokazuje, jak powinno to wyglądać w nowoczesnym aucie. Poniżej odsyłamy do materiału, gdzie opisaliśmy wszystkie zmiany w nowej „szóstce". Teraz przejdziemy do najciekawszych technologii Mazdy 6.

Dzięki wzbogaconemu pakietowi najnowszych technologii bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE jazda Nową Mazdą 6 jest teraz jeszcze bardziej przyjemna i odprężająca, ponieważ kierowca ma stale poczucie pełnej kontroli nad samochodem.

Nowoczesne systemy powinny wspomagać kierowcę w każdej sytuacji. Nużąca jazda w zatłoczonym mieście czy długa trasa nie jest problemem dla kierowcy Mazdy. Aktywny tempomat w najnowszej Mazdzie 6 z automatyczną skrzynią działa teraz w pełnym zakresie prędkości samochodu. MRCC wyposażony w system Stop & Go potrafi samoczynnie zwalniać lub przyśpieszać, dostosowując prędkość nowej Mazdy 6 do poprzedzającego pojazdu.

System ten sprawdza się idealnie podczas bezstresowej jazdy w mieście lub na autostradzie.

Na pokładzie Mazdy 6 nie zabrakło oczywiście systemów, które dobrze już znamy – asystenta pasa ruchu, systemu awaryjnego hamowania z funkcją wykrywania pieszych czy systemu ostrzegającego o pojazdach w martwym polu.

Nowa Mazda 6 potrafi także rozpoznawać znaki drogowe. Wyświetla kierowcy nie tylko obowiązujące ograniczenia prędkości, ale także ważne znaki ostrzegawcze. Prowadzący mógłby je przeoczyć, a tak ma pewność, że wie, co go może czekać na drodze.

Projektanci Mazdy z rozmysłem umieszczają ekran systemu multimedialnego wysoko na desce rozdzielczej. To poprawia wygodę i bezpieczeństwo jazdy, bo kierowca ma wszystko w zasięgu wzroku. Rozwinięciem tego rozwiązania jest wyświetlacz head-up. Dzięki niemu codzienna jazda staje się jeszcze prostsza. Kierowca nie musi już co chwila odrywać wzroku od drogi, by spojrzeć na zegary i odczytać istotne informacje na temat jazdy, wskazań nawigacji, stanu pojazdu oraz warunków drogowych. Wszystkie najważniejsze parametry masz teraz stale w polu widzenia.

Mazda 6 to pierwszy samochód w segmencie, który oferuje wyświetlacz head-up w każdej wersji wyposażenia w standardzie.

Nowa Mazda 6 otrzymała także nowe, przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH). Są teraz wyposażone w 20 niezależnie sterowanych stref. To rozwiązanie pozwoliło na zwiększenie oświetlanego obszaru przed pojazdem, a jednocześnie podniosło efektywność działania systemu, który zapobiega oślepianiu innych kierowców.

Manewrowanie na ciasnych miejskich uliczkach i parkingach może być stresującym doświadczeniem. Dlatego na liście wyposażenia w nowej Mazdzie 6 można zaznaczyć system kamer 360.

Mazda 6 została dopracowana także pod względem samego prowadzenia i  czystych wrażeń z jazdy. Pod maską pracują uznane silniki SKYACTIV-G oraz SKYACTIV-D. Zapewniają świetną wydajność, generują teraz wyższy moment obrotowy, zapewniają także wyższą kulturę pracy i lepsze osiągi. Układ kierowniczy jest jeszcze precyzyjniejszy i zapewnia pewność prowadzenia i na parkingu, i na autostradzie. Z kolei dopracowana aerodynamika nowej Mazdy 6 zapewnia wzrost komfortu i przyjemności z jazdy. Podobnie, jak lepsze materiały wygłuszające.

Inżynierowie Mazdy wprowadzili szereg istotnych udoskonaleń układu zawieszenia kół, dzięki czemu działa on jeszcze płynniej, kiedy na samochód oddziałują niskie wartości sił przeciążenia.

Wszystko to sprawia, że Mazda 6 jest jednym faworytów do tytułu Samochodu Roku 2018 w plebiscycie The Best of Moto.pl. Swój głos w kategorii głównej możesz oddać w tym miejscu.

Partnerem materiału jest Mazda.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.