Volkswagen Grand California 2018 - Legendarny kamper w rozmiarze XXL

Już pod koniec sierpnia na targach Caravan Salon w Dusseldorfie zadebiutuje Volkswagen Grand California - największy kamper w ofercie niemieckiego producenta. Model o długości 6 metrów jest wyposażony w przestronną sypialnię i łazienkę.

Nowa wersja kampera bazuje na płycie podłogowej nowego Volkswagena Craftera. Niemiecki producent wyciągnął wnioski z poprzedniej wersji i posłuchał sugestii klientów.

Wnętrza samochodu wykończono białym kolorem, co tworzy miłą atmosferę i zwiększa optycznie kabinę. Do tego dołożono okna otwierane z tyłu i z boku oraz duży panoramiczny dach nad podwójnym łóżkiem z tyłu pojazdu i w części mieszkalnej. Wszystkie okna są wyposażone w żaluzje i moskitiery. W kabinie kierowcy zastosowano nowy sposób zaciemnienia wnętrza.

Volkswagen Grand California 2018Volkswagen Grand California 2018 fot. Volkswagen

Przeczytaj także: Szef Volkswagena krytykuje salony motoryzacyjne

Na liście wyposażenia znajdziemy kuchnię i łazienkę o wymiarach 840 x 800 mm. Oprócz toalety i prysznica jej wyposażenie obejmuje rozkładaną umywalkę, półki z uchwytami na przybory toaletowe, szafkę ze zintegrowanym uchwytem na papier toaletowy, która chroni go przed zawilgoceniem, uchwyty na ręczniki i wentylację w dachu. Zbiornik wody Grand Californii może pomieścić 110 litrów. W łazience nie ma włączników światła – zapala się ono automatycznie dzięki czujnikom ruchu, które należą do wyposażenia standardowego.

W standardzie jest również oświetlenie zewnętrzne nad przesuwnymi drzwiami. Z tyłu zainstalowano przyłącze do zewnętrznego prysznica.

Volkswagen Grand California 2018Volkswagen Grand California 2018 fot. Volkswagen

Elektryczny stopień wysuwany spod drzwi ułatwia dostęp do kabiny. Jedną z nowości jest możliwość sterowania głośnością muzyki w części mieszkalnej poprzez Bluetooth. Dzięki temu można słuchać utworów zapisanych na smartfonie, tablecie lub laptopie.

Przeczytaj także: Nowy Volkswagen Touareg - opinie Moto.pl

Volkswagen Grand California ma na pokładzie obrotowe fotele z przodu i podwójną kanapę w części mieszkalnej. Duży stół zapewnia wystarczającą ilość miejsca do wspólnych posiłków dla czterech osób.

W skład wyposażenia kuchni wchodzą wysuwana 70-litrowa lodówka z komorą mrożącą, kuchenka gazowa z dwoma palnikami, zlewozmywak i różnej wielkości szuflady, wysuwane schowki oraz półki.

Volkswagen Grand California 2018Volkswagen Grand California 2018 fot. Volkswagen

Lista wyposażenia opcjonalnego obejmuje piętrowe łóżko dla dzieci wraz z panoramicznym dachem. Dostępne są również takie dodatki, jak klimatyzacja dachowa z tyłu, markiza, tylny bagażnik na rowery oraz stół kempingowy i krzesła (które można schować w drzwiach). Standardowe ogrzewanie gazowe może być opcjonalnie rozszerzone o system grzewczy zasilany gazem lub olejem napędowym. Na dachu mogą być zamontowane panele słoneczne, antena satelitarna (do odbioru sygnału telewizyjnego) oraz router LTE/Wi-Fi.

Kamper Volkswagena będzie dostępny z napędem na cztery koła (4MOTION). W trakcie Caravan Salon w Düsseldorfie poznamy datę wprowadzenia auta na rynek oraz ceny.

"Samochód tankuje się wodorem w ciągu 2,5 minuty. Może przejechać 600 km, a Polska ma tego gazu pod dostatkiem."

Więcej o: