Nowe Audi TT - Audi odświeża małe coupe

Audi TT jest obecne na rynku od 20 lat. Aktualnie sprzedawana, trzecia generacja przeszła gruntowny lifting. Producent zmienił wygląd nadwozia, zaktualizował ofertę silników oraz poprawił wyposażenie.

Wygląd niemieckiego coupe pozostaje niezmienny od dwóch dekad – łagodnie opadająca linia dachu, szeroko rozstawione tylne lampy, gałka dźwigni zmiany biegów w kształcie piłki czy unikalny wlew paliwa to tylko niektóre z charakterystycznych elementów.

W odświeżonej wersji nie zabrakło charakterystycznego, trójwymiarowego grilla Singleframe i dużych wlotów powietrza w zderzaku. Przednie reflektory wykonano w technologii diodowej, a za dopłatą można zamówić lampy Matrix. Wraz z nimi występują dynamiczne kierunkowskazy.

Audi TT Coupe mierzy 4,19 m długości, a rozstaw osi to 2,51 m. Nowa wersja jest dostępna w standardzie już na 17-calowych felgach, ale za dopłatą można zamówić felgi w rozmiarze 18, 19 i 20-cali. W odświeżonej wersji do palety kolorów nadwozia dochodzą trzy nowe warianty: niebieski cosmos, pomarańczowy pulse i niebieski turbo (dostępny tylko w TTS i S Line).

Audi TT 2018Audi TT 2018 fot. Audi

Pod maskę trafiły silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem. Bazowa jednostka 40 TFSI oferuje 197 KM mocy, natomiast trochę mocniejsze 45 TFSI generuje 245 KM. W ofercie jest jeszcze motor 2.0 TFSI o mocy 306 KM – dostępny w wersji TTS. Z takim silnikiem pod maską auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Wszystkie jednostki są wyposażone w filtr cząstek stałych. Audi oferuje 6-biegową, ręczną skrzynię lub 7-biegową, dwusprzęgłową. W modelu TTS jest dostępna przekładnia S Tronic.

Wersja 45 TFSI może być wyposażona w napęd quattro, a za dopłatą do każdej wersji można zamówić system Audi drive Select, który pozwala wybrać kierowcy tryb prowadzenia. Przy zakupie pakietu S Line sport lub Audi Magnetic Ride – zawieszenie jest o 10 mm niższe.

Audi TT 2018Audi TT 2018 fot. Audi

We wnętrzu zainstalowano sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami. Z kolei sportowe fotele S z regulowanymi siedziskami i oparciami są dostępne opcjonalnie. Pojemność bagażnika w przypadku tego modelu 305 litrów. Analogowe zegary zastąpiono cyfrowym kokpitem wyświetlanym na 12,3-calowym wyświetlaczu. System Audi Connect dostarcza na pokład szereg usług online, a o rozrywkę zadba m.in. system dźwięku od Bang & Olufsen.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.