Nagrywanie badań technicznych - nowy pomysł na wyeliminowanie wraków?

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zaproponowało rozwiązanie, które zakłada nagrywanie przez kamery obowiązkowego badania technicznego samochodu. W każdej stacji kontroli miałyby sie pojawić urządzenia rejestrujące badanie techniczne auta.

Najnowszy pomysł ma wyeliminować fikcyjne kontrole techniczne, a tymczasem po polskich drogach jeździ nadal zbyt wiele samochodów trapionych różnymi usterkami, które nie powinny przejść obowiązkowego przeglądu.

 Do tego samochody często nie spełniają żadnych norm i trują powietrza. Mimo tego właściciele otrzymują pieczątki w dowodach rejestracyjnych i mogą legalnie poruszać się po drogach publicznych.

Zobacz także: Uwaga, kierowcy. Już od maja wzrasta opłata za przegląd techniczny samochodu

Ministerstwo chce walczyć z nieuczciwymi diagnostami na dwa sposoby. Kamery będą instalowane w budynkach stacji kontrolnych lub kontrolerzy będą nosić na piersi rejestratory - na wzór policjantów.

Więcej o:
Komentarze (33)
Przegląd techniczny samochodu - nagrywanie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • klassa

  Oceniono 130 razy 112

  Czekamy na kamery w gabinetach ginekologów, i w konfesjonałach klechów.

 • mat.31

  Oceniono 93 razy 87

  Rozumiem intencje, ale jak tak dalej pójdzie to każdy Polak zostanie wyposażony w obowiązkową kamerę i będzie musiał codziennie zgrywać pliki i wysyłac do ministra Ziobry, który sprawdzi, czy aby żyliśmy danego dnia po bożemu....

 • kurdupel0

  Oceniono 75 razy 71

  a kamery rejestrujące ruch rządowych limuzyn ?

 • donmarek

  Oceniono 70 razy 60

  A kiedy do kościołów trafią wreszcie kasy fiskalne ???

 • kleha

  Oceniono 50 razy 34

  To jest patologiczny świat starego gejo-kaczora i pisich pajacy.

 • elbertson

  Oceniono 23 razy 15

  rozumiem te Amerykańskie rozwiaznia ale tam na auto pracuje się dwa miesiące

 • this.man

  Oceniono 18 razy 14

  "nagrywanie przez kamery obowiązkowego badania technicznego samochodu" - Chyba kogoś w tym ministerstwie poj..., o przepraszam porąbało. Metodą na wraki poruszające się po polskich drogach jest dobieranie się do du..., o przepraszam do 4 liter diagnostom w przypadku stwierdzenia poważnych usterek w dopiero co badanych pojazdach. Należy odbierać im dożywotnio uprawnienia.

 • Oceniono 15 razy 13

  Ciekawe czy ktoś się zastanowił jak składować taką ilość danych w sposób umożliwiający ich wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem przy zapewnieniu odpowiedniej jakości materiału.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX