Audi pracuje nad ultraluksusowym modelem A9 Coupe

Segment samochodów luksusowych cały czas rośnie. Dlatego producenci szukają kolejnych nisz. Audi wprowadzi za kilka lat model A9 Coupe, a tymczasem poznaliśmy pierwsze szczegóły.

W rozmowie z dziennikarzami szef designu Audi, Marc Lichte, zdradził swoją słabość do samochodów o klasycznym, dwudrzwiowym nadwoziu coupe. Zdaje sobie jednak sprawę, że popularność takich modeli nie jest największa.

Niemiecki producent zapowiedział podobny model w 2014 roku jako Prologue Concept. Samochód dołączy do gamy modelowej Audi jako A9 Coupe już za kilka lat i będzie równoległym modelem dla topowego A8.

Zobacz także: Audi znów najlepsze. Amerykanie docenili niemiecką markę

Jeśli samochód trafi do produkcji, potencjalnymi konkurentami będą takie modele jak Mercedes Klasy S Coupe, nadchodzące BMW Serii 8 czy Polestar 1. Nie wspominając już o takich modelach jak Lexus LC czy Aston Martin DB11. W ramach koncernu Volkswagen nowy model uzupełni lukę pomiędzy Audi A5 a Bentleyem Continental GT.

Tak wygląda koncepcyjna zapowiedź nowej serii 8 BMW, jednego z potencjalnych rywali A9 Coupe:

BMW serii 8 ConceptBMW serii 8 Concept fot. BMW

Na chwile obecną Audi ma inne priorytety. Już niebawem zadebiutuje model A6, a niedługo potem Q8. W kolejce ustawiają się odświeżone A1 i Q3.

Czy Twoim zdaniem Audi A9 Coupe odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.