Wystawił na sprzedaż starą Hondę. Teraz każdy chce ją kupić

Sprzedaż 21-letniego samochodu nie jest łatwym zadaniem. Chyba, że mamy ciekawy pomysł na ogłoszenie. Pewien reżyser z Nowego Jorku stworzył ciekawą reklamę, która robi furorę w sieci.

Max Lanman stworzył film reklamowy o Hondzie Accord należącej do narzeczonej. Samochód wyprodukowany w 1996 roku na pierwszy rzut oka nie jest łakomym kąskiem na rynku wtórnym, ale egzemplarz nazywany pieszczotliwie "Greenie" w ciągu kilku dni osiągnął cenę 150 tys. dolarów, a film umieszczony w sieci nabił 4 mln odsłon.

Po kilku dniach portal eBay zamknął aukcję z powodu "nadmiernej aktywności użytkowników". Przedstawiciel serwisu tłumaczy, że pracownik odpowiedzialny za nadużycia nie był świadomy reklamy i historii związanej z Hondą Accord. Widząc używany samochód wylicytowany za tak wysoką kwotę, anulował aukcję. Z tego powodu serwis nie był w stanie przywrócić oryginalnej aukcji, a właściciel musiał wystawić auto ponownie.

Honda Accord wyprodukowana w połowie lat 90. ma przebieg 141 095 mil, a wartość rynkowa tego samochodu to jakieś 1,5 tys. dolarów. Egzemplarz wystawiony na nowo szybko podbija wartość. Po kilku godzinach wylicytowano wielokrotność tej kwoty.

Tymczasem zobaczcie film, dzięki któremu samochód stał się sławny.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.