Wyciekły zdjęcia BMW X7 Concept. Oto zapowiedź nowego okrętu flagowego marki

BMW zapowiadało, że we Frankfurcie pokaże "coś dużego". Już wiemy co! Do sieci właśnie wyciekły pierwsze zdjęcia koncepcyjnego BMW X7. To przedsmak nowego flagowego SUV-a Bawarczyków.

BMW ostatnio nie utrzymało w tajemnicy BMW Z4. Zdjęcia przepięknego roadstera wyciekły do sieci tuż przed premierą. Nie inaczej jest w przypadku wielkiej premiery, jaką BMW zapowiadało na Salon Samochodowy we Frankfurcie. Serwis "Bimmerpost" opublikował zdjęcia BMW X7 iPerformance Concept. Tak jak wielu podejrzewało, "coś dużego" to zapowiedź nowego flagowego modelu marki, który w ofercie znajdzie się półkę wyżej od X5.

Możemy się spodziewać, że wobec wycieku BMW lada chwila oficjalnie zaprezentuje koncept. Będziemy trzymać rękę na pulsie. Na razie mamy dla Was zdjęcia, które pojawiły się w sieci. Nie są najwyższej jakości, ale nie ma też na co narzekać. Jak na wyciek, to mamy do czynienia z paczką naprawdę porządnych zdjęć. Jak Wam się podoba BMW X7 Concept?

BMW X7 iPerformance ConceptBMW X7 iPerformance Concept fot. BMW

BMW X7 iPerformance ConceptBMW X7 iPerformance Concept fot. BMW

BMW X7 iPerformance ConceptBMW X7 iPerformance Concept fot. BMW

Do sieci wyciekły także zdjęcia wnętrza konceptu. Możemy po nich wnioskować, że produkcyjne BMW X7 będzie bardzo podobne do swojej zapowiedzi. Jak na pojazd koncepcyjny, kabina jest zaskakująco... normalna. Mamy klasyczne dwa duże ekrany - jeden przed oczami kierowcy tzw. wirtualny kokpit i drugi dotykowy, za pomocą którego sterujemy systemem multimedialnym. Żadnych udziwnień.

Projektanci zostawili też na pokładzie sporo przycisków i przełączników, a tych raczej nie widujemy w konceptach. Zwykle producenci chcą nas zachwycić futurystycznym wnętrzem pełnym wyświetlaczy, hologramów i nowoczesnych technologii. Za to BMW X7 iPerformance Concept wygląda jakby mogło wejść do sprzedaży już w przyszłym roku.

BMW X7 iPerformance ConceptBMW X7 iPerformance Concept fot. BMW

BMW X7 iPerformance ConceptBMW X7 iPerformance Concept fot. BMW

Z opisem jednostki napędowej musimy się wstrzymać do oficjalnej prezentacji. Przed premierą spekulowano, że "coś dużego" może eksperymentować z ogniwami paliwowymi i wodorem. Jednak dopisek "iPerformance" świadczy raczej o mocnej hybrydzie. Na razie pozostają nam spekulacje.

A jakich silników możemy się spodziewać w produkcyjnej wersji? Po stronie silników benzynowych w ofercie powinien się pojawić sześciocylindrowy 3.0 TwinPower Turbo o mocy ok. 335 KM oraz 4,4-litrowa V-ósemka TwinTurbo o mocy 445 KM. W przyszłości możemy się spodziewać także topowej wersji z V-dwunastką, którą wykorzystano w nowej serii 7. W cenniku nie powinno też zabraknąć wysokoprężnej odmiany xDrive 40d oraz wersji hybrydowej, w której napęd będzie prawdopodobnie przeniesiony z modelu 740e iPerformance.

Źródło: "Bimmerpost"

Czy podoba Ci się BMW X7 Concept?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.