Nowy sedan BMW z napędem na przód

Bawarski koncern pracuje nad kolejną odsłoną najmniejszego modelu. BMW Serii 1 pojawi się lada moment na rynku, a tymczasem słychać coraz więcej głosów na temat wersji sedan.

Konkurencyjny Mercedes już od dłuższego czasu ma w ofercie model CLA, a już za chwilę dołączy do niego Klasa A Sedan. BMW cały czas zwleka z wprowadzeniem Serii 1 Sedan na rynek europejski, ale może się to zmienić wraz z debiutem nowej generacji.

Kilka dni temu przyłapano zamaskowaną "jedynkę" podczas testów drogowych. Kamuflaż nadwozia sugeruje, że styliści wprowadzili sporo zmian w wyglądzie. Na pierwszy rzut oka samochód jest bardziej opływowy, ale na tym etapie producenci stosują różne sztuczki żeby zmylić obserwatorów. Najwięcej podejrzeń wzbudza wygląd przednich i tylnych lamp, które wyglądają jakby zostały wklejone na siłę. Nowe BMW Serii 1 na pewno nie będzie jednym z najpiękniejszych modeli w tym segmencie, ale możemy się spodziewać, że bawarscy styliści mocno poprawią wygląd nowej generacji.

Prototyp nowego BMW serii 1Prototyp nowego BMW serii 1 źródło:automotorundsport

Oprócz zmian w wyglądzie zastosowano wiele modyfikacji w samej konstrukcji pojazdu. Po pierwsze auto powstaje na zupełnie nowej platformie UKL, wykorzystanej do budowy nowego X1 i Serii 2. To oznacza, że nowa Seria 1 będzie napędzana na przednią oś. Oczywiście nie zabraknie systemu xDrive (napęd 4x4) dostępnego za dopłatą.

Premiera nowego modelu odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie lub pół roku później w Paryżu.

Na zdjęciach szpiegowskich przyłapano tylko bardzo mocno zamaskowane prototypy. W galerii zamieściliśmy więc zdjęcia serii 1 i serii 2 po niedawnym faceliftingu

Czy porzucenie napędu na tył poprawi wyniki sprzedaży BMW serii 1?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.