Nowy pickup Mercedesa. Premiera lada moment!

Mercedes zamierza wejść w zupełnie nowy segment. Lada moment zadebiutuje Klasa X, czyli pierwszy pickup z gwiazdą na masce. Znamy już pierwsze szczegóły.

W przyszłych tygodniach szykuje się kilka ważnych premier. Na początku tygodnia zadebiutuje nowa generacja Audi A8, a zaraz po nim długo wyczekiwany pickup Mercedesa. Oficjalna prezentacja modelu odbędzie się 18 lipca.

Producent ze Stuttgartu zaprezentował właśnie pierwsze teasery modelu, który powstał na płycie podłogowej Nissana Navary. Wszystko wskazuje na to, że luksusowy pickup nie boi się ciężkiej pracy, ponieważ na filmie możemy zobaczyć scenerię w mocnym deszczu, na pustyni oraz w miejskiej dżungli.

Producent pokazał do tej pory wersję koncepcyjną, a wersja produkcyjna będzie sprzedawana praktycznie we wszystkich częściach świata oprócz Stanów Zjednoczonych. Mercedes Klasy X będzie montowany w hiszpańskiej fabryce należącej do koncernu Renault (Cordoba, Argentyna) i Nissan (Barcelona, Hiszpania).

Bezpośrednią konkurencją dla Mercedesa Klasy X będzie Volkswagen Amarok. Pod maską znajdziemy silniki cztero- i sześciocylindrowe. W zależności od jednostki auto będzie dostępne z napędem 4Matic. Raczej nie powinniśmy się spodziewać wersji przygotowanej przez AMG. Nie znamy jeszcze ceny nowego Mercedesa, ale producent zapowiada, że nie będzie dużo droższy od bliźniaczych konstrukcji: Nissana Navara i Renault Alaskan.

Czy Mercedes klasy X odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.