Uważasz, że Volkswagen robi same nudne auta? Arteon zmieni Twoje zdanie

Mało kto spodziewał się po Niemcach aż tak odważnego projektu. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie zupełnie nowe zdjęcia Arteona. Auto prezentuje się naprawdę znakomicie.

Przyzwyczailiśmy się, że Volkswagen jest bardzo konserwatywny w stylistyce swoich nowych modeli i rzadko kiedy nas zaskakuje. Ba, sporo ludzi auta z Wolfsburga nazywa po prostu nudnymi. Volkswagen Arteon to jednak model, któremu trudno to zarzucić. Naszym zdaniem, prezentuje się znakomicie. Zapraszamy do naszej galerii. Auto prezentowane jest w dwóch wersjach. Srebrny Volkswagen to Arteon Elegance, czyli propozycja dla wszystkich, którzy szukają dostojnego i eleganckiego samochodu. Charakterystyczny złoty Arteon to z kolei R-Design, czyli bardziej sportowe wydanie nowego flagowca.

Volkswagen ArteonVolkswagen Arteon fot. Volkswagen

Volkswagen Arteon | Najważniejsze informacje

Volkswagen Arteon to nowy okręt flagowy z Wolfsburga. Piękne Gran Turismo będzie pozycjonowane powyżej Passata, a na rynku ma podgryzać rasowych przedstawicieli klasy premium jak BMW serii 4 i Audi A5. Arteon - jak przystało na flagowy model - to naprawdę spore auto. Mierzy bowiem aż 4 862 mm długości i 2 841 mm rozstawu osi. Szerokość to 1 871 mm, a wysokość 1 427 mm. Nowy Volkswagen został zbudowany na platformie MQB.

Kierowcy zainteresowani Volkswagenem Arteonem będą mieli do wyboru 6 jednostek napędowych. Ofertę silników benzynowych otwiera 1.5 TSI o mocy 150 KM. Półkę wyżej znajdziemy 2.0 TSI w dwóch wariantach: 190 albo 280 KM. Silnik Diesla jest jeden. To 2.0 TDI, ale w aż trzech wersjach. Do wyboru: 150, 190 albo 240 KM.

Volkswagen ArteonVolkswagen Arteon fot. Volkswagen

Wykonanie wnętrza ma dorównywać reprezentantom klasy premium. Arteon będzie też naszpikowany najnowszymi technologiami. Klasyczne zegary może zastąpić wirtualny kokpit, jaki znamy z Passata i nowego Golfa. Za to w konsolę centralną wkomponowano 9,2-calowy ekran dotykowy. To z jego poziomu będziemy obsługiwać nowy system multimedialny, który obsługuje gesty.

Nie zabraknie też masy systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy.

Już za tydzień Volkswagen organizuje pierwsze jazdy Arteonem. Z naszej redakcji do Hannoveru leci Janek, który jak tylko wróci podzieli się z Wami swoimi wrażeniami.

Czy podoba Ci się Volkswagen Arteon?
Więcej o:
Copyright © Agora SA