Volkswagen Up! GTI | Mała rakieta gotowa

Nie jest to z pewnością model, na który czekały rzesze klientów. Jednak podrasowany up! GTI znajdzie swoich miłośników. Mało, które auto dostarczy tyle frajdy z jazdy, co ten turbomaluch!

O topowej odmianie nowego Volkswagena Upa plotkowano od dłuższego czasu, ale Volkswagen konsekwentnie milczał. Niemcy jednak nareszcie zdecydowali się ogłosić, że takie auto istnieje. Ba, zobaczymy je już w maju podczas słynnego zlotu miłośników marki nad jeziorem Wörthersee. Na razie jako koncept, ale Volkswagen zapowiada, że produkcyjna wersja będzie gotowa lada chwila. Możliwe, że już na przełomie 2017 i 2018 r..

Volkswagen Up! GTIVolkswagen Up! GTI fot. VW

Za napędzanie Volkswagena Upa GTI będzie odpowiedzialny litrowy, trzycylindrowy silnik TSI. Małe benzynowe turbo znamy już ze zwykłych wersji Upa, ale w GTI będzie miało 115 KM mocy i 230 Nm. Up! GTI waży tylko 997 kg, a to oznacza, że Volkswagen przyszykował naprawdę zrywne auto. Pierwsza setka w 8,8 sekundy w maluchu segmentu A robi wrażenie.

Sportową wersję rozpoznamy po obowiązkowych plakietkach GTI, agresywnych, napompowanych zderzakach, czerwonych listwach, małym spojlerze na dachu i dedykowanych 17-calowym felgach. We wnętrzu dominuje sportowa czerwień. W porównaniu ze zwykłym Upem GTI zostało obniżone o 15 mm.

Volkswagen Up! GTIVolkswagen Up! GTI fot. VW

Niemcy podkreślają, że koncept ma uczcić pierwszego Golfa GTI. Od hot-hatcha jest nawet szybszy o 0,2 sekundy. Volkswagen przyszykował też film, na którym up! spotyka się z kultowym modelem.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.