Peugeot 308 FL | Zmiany ukryte pod maską

Nowy Peugeot 308 ma trafić do sprzedaży już w te wakacje. Francuzi właśnie zaczęli ujawniać pierwsze informacje o odświeżonym kompakcie. Już wiemy, że spore zmiany ukryto pod maską

Jeżeli narzekaliście na Volkswagena i bardzo zachowawczy lifting siódmej generacji Golfa, to Peugeot również Was rozczaruje. Koncern PSA postawił na delikatne zmiany w wyglądzie swojego kompaktu.

Z przodu zauważamy od razu nowy kształt grilla z nowocześniejszą kratką (przypomina bardzo przód SUV-a 3008). Lekko przeprojektowano także LED-owe reflektory, a na przemodelowanych zderzakach pojawiły się światła przeciwmgielne o nowym kształcie oraz większe atrapy wlotów powietrza. Zdjęć tyłu 308 jeszcze nie opublikowano, ale dzięki niedawnemu wyciekowi wiemy, że tam największą zmianą będzie nowe wypełnienie reflektorów - trzy czerwone "pazury" będą znacznie wyraźniej zarysowane.

Wnętrze również pozostaje tajemnicą. Nie jest jednak tajemnicą, że na pokładzie 308 zadebiutuje druga generacja Peugeot i-Cockpit. Po raz pierwszy widzieliśmy ten projekt w SUV-ie 3008. Do 308 nowe wnętrze zostanie przeniesione praktycznie 1 do 1 (możliwe że z delikatnymi, raczej kosmetycznymi zmianami). Włącznie z nowym systemem multimedialnym, bogatym wyposażeniem dodatkowym, systemami bezpieczeństwa oraz inteligentnymi asystentami kierowcy.

Wyciek zdjęć nowego Peugeota 308Wyciek zdjęć nowego Peugeota 308 fot. Forum-Peugeot

Sporo za to pozmienia się pod maską kompaktu. Do tej pory mocna odmiana GT dostępna była tylko w wydaniu benzynowym (1.6 205 KM). Teraz Peugeot poszerza ofertę o wariant wysokoprężny. Za sportowe emocje ma być odpowiedzialny diesel z rodziny BlueHDi o mocy 180 KM (2 litry pojemności). Co ważne, będzie on parowany z zupełnie nowym automatem EAT8 o 8 przełożeniach. Nowa skrzynia powstała w ścisłej współpracy z firmą Aisin.

Kolejna nowość to również jednostka wysokoprężna BlueHDi. Tym razem kierowana do zwolenników znacznie spokojniejszej jazdy - ma 4 cylindry, 130 KM i w standardzie będzie łączona z 6-biegową, ręczną skrzynią. Producent obiecuje także poważne zmiany w trzycylindrowym silniku benzynowy PureTech. Modyfikacje miały przede wszystkim pozwolić mu spełnić ostrzejsze normy czystości spalin, ale Peugeot mówi o "poprawionej wydajności, niższym spalaniu i lepszych osiągach".

Peugeot dopiero rozpoczął promocję nowego 308. Lada chwila Francuzi powinni opublikować kolejne zdjęcia i informacje.

Czy podoba Ci się nowy przód Peugeota 308?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.