Peugeot Partner Tepee | Ładowany z gniazdka

Elektryfikacja samochodów następuje w zaskakującym tempie. Dlatego nie powinno dziwić, że nowy trend dotyka również samochodów użytkowych. Peugeot wypuszcza na rynek model Partner Tepee z napędem elektrycznym

Kilka lat temu Peugeot zaprezentował elektryczną wersją modelu Partner, a teraz przyszedł czas na wersję osobową. Wariant Tepee zasilany silnikiem elektrycznym zostanie odsłonięty już w marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Zeroemisyjny, osobowy Partner pomieści pięciu pasażerów oraz sporo bagażu. Pod maską Peugeota pracuje silnik elektryczny o mocy 67 KM, oferujący maksymalny moment obrotowy o wartości 200 Nm. Naładowane do pełna baterie litowo-jonowe pozwolą przejechać nawet 170 kilometrów.

Zasięg nie powala na kolana, ale Peugeot tłumaczy, ze większość kierowców w Europie przejeżdża dziennie nie więcej niż 60 km. Ładowanie potrwa od 8,5 do 15 h, w zależności od rodzaju zastosowanej ładowarki. Przy użyciu wersji wysokonapięciowej będzie można naładować 80 proc. baterii w 30 minut.

Producent oferuje pięcioletnią gwarancję obejmującą 50 tys. km przebiegu na układ napędowy. Akumulatory są objęte fabryczną ochroną przez okres 8 lat lub 100 tys. km. Nie znamy jeszcze ceny tego modelu, ale wersja zasilana konwencjonalnie kosztuje od 61 100 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.