Mercedes SLR | Porzucony od 2011 roku

Coraz ciężej spotkać ten samochód na ulicach, a tymczasem jeden z egzemplarzy stoi od kilku lat porzucony na parkingu znajdującym się na terenie Republiki Czeskiej

Czeski magazyn ProDriver donosi, że jeden z najważniejszych supersamochodów ostatnich lat stoi porzucony na policyjnym parkingu, po tym jak kilka lat temu czescy funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd. Zagraniczne źródła donoszą, że samochód musi pozostać nietknięty do czasu zakończenia śledztwa związanego z kradzieżą samochodu.

Mercedes SLR stoi tak przez ostatnie sześć lat i jeżeli kiedykolwiek wróci na drogi, czeka go poważny remont. Oprócz napraw blacharsko-lakierniczych czeka go wymiana wiązek elektrycznych, które zostały uszkodzone przez gryzonie. Nie mówiąc już o tym, że opony i układ hamulcowy nadają się całkowicie do wymiany. Niewykluczone, że po zakończeniu śledztwa auto trafi na aukcję.

Mercedes SLR powstał przy współpracy McLarena. Samochód produkowano w latach 2003-2008, a swego czasu grał w jednej lidze z Porsche Carrera GT i Ferrari Enzo. Pod maską niemieckiego supersamochodu pracuje silnik V8 o mocy 626 KM wspomagany przez sprężarkę. Obecnie używane egzemplarze tego modelu kosztują nawet 1,5 mln zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.