Mercedes-Maybach G650 Landaulet oficjalnie!

Po wycieku zdjęć z zamkniętej prezentacji w Namibii szybka prezentacja Mercedesa-Maybacha G650 Landaulet była tylko kwestią czasu. Oto nowy król offroadowego luksusu.

SUV przygotowany przez Maybacha to pojazd wyjątkowy. Powstanie tylko 99 sztuk. Pierwsze egzemplarze trafią do wybrańców już na początku jesieni tego roku. Cena pozostaje tajemnicą, ale serwis Autocar donosi, że będzie wyższa od G63 6x6. A tamta sześciokołowa bestia kosztowała wyjściowo 456 900 euro, czyli prawie dwa miliony w złotówkach...

Jak przystało na topowy model Mercedesa, pod maską pracuje V-dwunastka. Dzięki turbodoładowaniu z 6 litrów pojemności wyciśnięto aż 630 KM mocy. Jeszcze większe wrażenie robi moment obrotowy - to okrągłe 1000 Nm. Osiągów i deklarowanego spalania Mercedes nie podał. Dokładne szczegóły techniczne modelu zostaną ujawnione dopiero w marcu. Oficjalną premierę Mercedesa-Maybacha G650 Landaulet zaplanowano na Salon Samochodowy w Genewie.

Mercedes-Maybach G650 LandauletMercedes-Maybach G650 Landaulet fot. Mercedes

Maybach zadbał o jak najwyższy luksus. Dlatego - z myślą o pasażerach z tyłu - przedłużono rozstaw osi o 578 mm i wsadzono do Gelendy fotele prosto z klasy S z zaawansowaną funkcją masażu. Pasażerowie po wciśnięciu specjalnego przycisku mogą skorzystać z elektrycznie otwieranego, materiałowego dachu i przeżyć "majestatyczne doświadczenie jazdy z wiatrem we włosach" (tak opisuje to sam Mercedes). Co więcej, w trosce o prywatność tylna kanapa jest oddzielona od kierowcy specjalną szybą. Uchwyty na kubki mogą chłodzić lub ogrzewać napoje, a Gelendę wyposażono w wygodne stoliczki, które mogą być pokryte skórą. W razie dłuższej podróży z nudą można walczyć za pomocą dwóch 10-calowych ekranów. Wymieniliśmy tylko niektóre z udogodnień, jakie ma do zaoferowania SUV Maybacha...

Mercedes zapewnia, że Maybach G650 Landaulet będzie znakomicie sprawował się w najtrudniejszym terenie. Prześwit luksusowej Gelendy to aż 450 mm, a rozmiar opon 325/55 R22. Za jazdę po bezdrożach odpowiadać będą rozwiązania i zawieszenie przeniesione z modeli G500 4x4^2 oraz G63 AMG 6x6.

Mercedes-Maybach G650 LandauletMercedes-Maybach G650 Landaulet fot. Mercedes

Produkcja w fabryce Magna Steyr w austriackim mieście Graz rusza lada chwila. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy 1 z 99 Maybachów trafi do Polski.

Czy podoba Ci się Gelenda przygotowana przez Maybacha?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.