Audi RS Q5 | Ponad 450 KM pod maską

Koncern z Ingolstadt mocno pracuje nad rozwojem wachlarza sportowych modeli. Już za niecały miesiąc poznamy nowe Audi RS Q5, które zadebiutuje w Genewie. Pod maską SUV-a zagra ponad 450 koni mechanicznych

Niemiecki producent jeszcze nie potwierdził nowego modelu, ale jakiś czas temu Stephan Winkelmann dowodzący sportowym oddziałem zapowiedział premierę modelu Q5 RS podczas imprezy w Szwajcarii.

Audi pokłada spore nadzieje w związku z tym modelem, ale szczegóły pozostają w sferze domysłów. Pod maskę może trafić jednostka znana z modelu SQ5, ale w opcji jest także nowy silnik zaprojektowany przez Porsche. W pierwszym przypadku chodzi o motor 3.0 V6 z turbodoładowaniem, a w drugim o nieco mniejsze, ale równie mocne 2.9 V6 wspomagane przez turbosprężarkę. W obu wariantach możemy zakładać, że maksymalna moc przekroczy 450 KM, a samochód zaoferuje sprint do setki w czasie poniżej pięciu sekund.

Audi RS Q5 to dopiero początek zabawy z osiągami w SUV-ach z Ingolstadt, które będą sukcesywnie wdrażane do produkcji. W najbliższym czasie możemy się spodziewać premiery takich modeli jak RS Q2, RS Q4, a nawet RS Q6.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.