Alfa Romeo Giulia | Coupe w Genewie?

Wszystko wskazuje na to, że na salonie samochodowym w Genewie Alfa Romeo zaprezentuje nowy model. Źródła donoszą, że będzie to dwudrzwiowa wersja modelu Giulia

Już za kilka tygodni na najważniejszej imprezie motoryzacyjnej w Europie odbędzie się premiera nowego coupe z Italii. Alfa Romeo Giulia Sprint to dwudrzwiowa odmiana sedana, który zastąpił model 159.

Plotki o tej wersji krążą już od jakiegoś czasu, a kilka tygodni temu podczas australijskiej prezentacji Giulii o nadwoziu sedan wyciekły informacje na temat wersji Sprint. Włoski producent wybrał idealny moment, żeby nawiązać rywalizację z niemiecką trójką. Poza tym Alfa Romeo liczy po cichu, że nowe coupe szybko osiągnie 20 proc. całkowitej sprzedaży modelu Giulia.

Giulia Sprint ma konkurować z Audi A5, BMW Serii 4 oraz Mercedesem Klasy C Coupe. Przy okazji warto wspomnieć o wersji Quadrifoglio, która nawiąże rywalizacje ze sportowymi wersjami wspomnianych modeli. Poza tym pod maską pojawią się te same silniki, co w wersji sedan.

Nowe coupe od Alfy będzie trzecim modelem wykorzystującym nową platformę Giorgio. Niewykluczone, że włoski producent nie poprzestanie na drugim wariancie Giulii i dołoży jeszcze dwa – kombi i kabriolet.

Nie wiemy, kiedy Alfa Romeo Giulia Sprint pojawi się na drogach, ale możemy spekulować na temat ceny tego modelu. Źródła donoszą, że do podstawowej ceny (139 tys. zł) trzeba doliczyć co najmniej 20 procent.

Alfa Romeo przymierza się do wypuszczenia nowego wcielenia Giulii. Twoim zdaniem co to powinno być?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.