Honda Civic Type R | Bez 4x4 i CVT

Wbrew wcześniejszym doniesieniom nowa Honda Civic Type R nie będzie dostępna z bezstopniową skrzynią CVT i napędem na cztery koła, ale powinniśmy zobaczyć wersję produkcyjną jeszcze w tym roku

Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat napędu 4x4 w nowej Hondzie Civic Type R. Dzięki temu gorący hatchback mógłby konkurować np. z Fordem Focusem RS. Jakiś czas temu przedstawiciele japońskiego koncernu zdementowali te plotki, ale kilka dni temu pojawiły się doniesienia o bezstopniowej skrzyni CVT w tym modelu.

Być może takie plotki powstały ze względu na fakt, że model pojawi się w sprzedaży w USA. Do tej pory Type R był dostępny wyłącznie z przekładnią ręczną i napędem na przednie koła. Wszystko wskazuje na to, że ten układ utrzyma się także w nowym modelu.

Pod maską ostrej Hondy będzie pracować ta sama jednostka, co w dotychczasowej genracji. Turbodoładowany motor o pojemności 2,0 dostarczy według doniesień co najmniej 320 KM. Aktualna wersja oferuje 305 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Premiera nowej Hondy Civic Type R odbędzie się jeszcze w tym roku. Obstawiamy, że zadebiutuje na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.