Honda WR-V | Pierwsze zdjęcia

Honda pokazała pierwsze zdjęcia nowego małego crossovera. Honda WR-V w pierwszej kolejności ruszy na podbój Brazylii. Jednak Honda nie wyklucza, że w przyszłości zobaczymy go także poza Ameryką Południową

Honda ujawniła pierwsze zdjęcia crossovera podczas Sao Paulo International Motor Show 2016. Na razie Japończycy ograniczyli się tylko do stylistyki nowego modelu. Niestety, nie pokazano jeszcze wnętrza.

Do sprzedaży ma wejść na początku 2017 r.,a miejsce prezentacji wskazuje na najważniejszy rynek zbytu małego SUV-a. W pierwszej kolejności WR-V ruszy bowiem na podbój Ameryki Południowej. Honda nie wyklucza jednak, że później auto trafi również na inne rynki. Ambicją producenta jest uczynienie z niego "modelu globalnego".

 W południowoamerykańskiej ofercie Hondy auto zastąpi Hondę Fit Twist (zamieszczamy jej zdjęcia w galerii). Crossover będzie bazował na nowej generacji Hondy Jazz. Wszelkie szczegóły techniczne (dokładne wymiary i jednostki napędowe) na razie pozostają tajemnicą. Prawie na pewno w momencie premiery WR-V będzie dostępne tylko jako przednionapędówka. Powód jest bardzo prosty - Honda chce, aby crossover walczył na rynku południowoamerykańskim przede wszystkim ceną. Napęd 4x4 może się pojawić, kiedy model ruszy do bogatszych zakątków świata.

Najpoważniejszym konkurentem WR-V będzie Ford EcoSport:

Ford EcoSportFord EcoSport fot. Ford Brasil | Tak prezentuje się mały crossover Forda, model EcoSport

Honda WR-V zadebiutuje w Ameryce Południowej. Honda jednak nie wyklucza, że w przyszłości crossover pojawi się w ofercie również w innych zakątkach świata. Czy mała Honda powinna być sprzedawana w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.