Opel Grandland X | Wielkie oczekiwanie

Opel niedawno zapowiedział kompaktowego SUV-a. Choć na razie szczegółów jest jak na lekarstwo, to w sieci pojawiły się pierwsze, dość wiarygodne wizualizacje

Nowy model będzie się nazywał Grandland X. Będzie to trzecia propozycja Opla dla klientów w klasie kompakt - SUV dołączy do Astry i Zafiry.

„Nazwa Opel Grandland X odwołuje się do przygody i gotowości na odkrywanie czegoś nowego, zarówno w mieście, jak i poza nim. Nasz nowy crossover prezentuje się fantastycznie i pomoże zainteresować marką Opel nowych klientów” — powiedziała Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel.

Szczegóły techniczne modelu na razie pozostają ściśle strzeżoną tajemnicą, a na pierwsze informacje będziemy musieli poczekać do jednej ze zbliżających się wielkich imprez motoryzacyjnych. Całkiem prawdopodobne, że Grandlanda X w pełnej krasie zobaczymy w Genewie. Za wizualizacje odpowiada Remco M.

Wizualizacja Opel Grandland XWizualizacja Opel Grandland X fot. Remco M

Dwie koncepcje kompaktowego SUV-a

Zapowiedziany chwilę przed Grandladem X, Crossland X powstaje we współpracy z francuskim koncernem PSA. Technicznym dawcą dla małego crossovera będzie nowy Citroen C3 Picasso. Obydwa samochody powstają równolegle na bazie platformy wykorzystanej w Citroenie C4 Cactus. Wiele wskazuje na to, że Grandland również będzie miał w sobie trochę francuskiej krwi - coraz częściej mówi się, że inżynierowie z Russelsheim wykorzystają wiele elementów z Peugeota 3008. Za to oferta silnikowa nie powinna odbiegać od tego co znamy z Astry. W wyższych wersjach pojawi się napęd 4x4. Współpraca z PSA to bardziej prawdopodobna z dwóch możliwych opcji.

Ten scenariusz widzimy na wizualizacjach - Remco M wymieszał nowe modele Ople z Peugeotem 3008.

Wcześniej informowaliśmy, że w przebraniu Opla ma do nas przyjechać nowy Chevrolet Equinox, który w Stanach rywalizuje głównie z Toyotą RAV4 i Hondą CR-V. Podczas prezentacji General Motors zapowiedziało, że Equinox trafi do sprzedaży w 115 krajach na całym świecie. Również w Europie. Byłaby to propozycja z pogranicza SUV-ów kompaktowych i dużych. Przypomnijmy, Toyota RAV4 mierzy 4,6 metra. Wydaje się, że Opel będzie celował Grandlandem X głównie w auta o długości ok. 4,4 m, czyli właśnie wspomnianego Peugeota 3008, VW Tiguana czy Nissana Qashqaia.

Na większego SUV-a trzeba będzie jeszcze poczekać.

Chevrolet EquinoxChevrolet Equinox fot. Chevrolet

Obydwa nowe crossovery - Crossland X oraz Grandland X - pojawią się na rynku już w przyszłym roku. Już za kilka miesięcy powinniśmy dowiedzieć się o nich znacznie więcej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.