Salon Los Angeles 2016 | Ford EcoSport | Mały SUV dla Ameryki

Amerykanie kochają tylko duże samochody? Ford spróbuje przekonać rodaków, że także małe SUV-y mają sens

Ford powoli unifikuje swoją ofertę na całym świecie. I tak, przykładowo, do Europy trafił duży SUV Edge, model do tej pory produkowany głównie z myślą o rynku północnoamerykańskim. W odwrotną stronę podąża EcoSport, który powoli staje się samochodem globalnym.

Mały crossover powstał przede wszystkim z myślą o krajach wschodzących - Ameryce Łacińskiej oraz Indiach. Później trafił do Europy (w polskiej ofercie jeszcze go nie ma). Teraz przyszedł czas na podbój Stanów Zjednoczonych - wersja amerykańska została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles. Będzie to najmniejszy crossover w ofercie Forda w ojczyźnie. Co ciekawe, to pierwszy model Forda sprzedawany w Stanach, którego produkcja znajduje się w Indiach.

Europejskie EcoSporty powstają w zakładach marki w Rumunii (Krajowa).

Ford EcoSport USAFord EcoSport USA fot. Ford

Co pod maską? Amerykanie będą mogli wybrać jeden z dwóch benzynowy silników. To trzycylindrowy 1.0 EcoBoost oraz większa jednostka o czterech cylindrach i dwóch litrach pojemności. Obydwa parowane są z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Standardowo EcoSport to przednionapędówka. Jednak dla silnika 2.0 R4 i wyższych wersji wyposażenia przewidziano napęd 4x4 (jako opcję).

Ford EcoSport USAFord EcoSport USA fot. Ford

W Stanach EcoSport ma być dostępny z bogatym wyposażeniem. Podczas prezentacji mówiono m.in. o najnowszej wersji systemu multimedialnego Ford Sync, 8-calowym ekranie, obsłudze Apple CarPlay i Android Auto, skórzanej tapicerce, systemie audio Bang & Olufsen oraz oświetleniu Ambient.

Auto trafi do sprzedaży w 2018 roku.

Ford EcoSport znajduje się w sprzedaży w wybranych europejskich krajach. Przykładowo, w Niemczech i we Włoszech. Czy powinien trafić również do polskiej oferty Forda?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.