Ford Kuga Vignale | Ford atakuje klasę premium

Dotąd Forda Kugę w szatach Vignale widzieliśmy tylko w formie konceptu. Teraz pokazano wersję produkcyjną, która do sprzedaży trafi jeszcze w tym roku

Czas na nowego Forda Focusa

Ford Vignale to nie tylko wyższa jakość i dodatkowe bardzo bogate opcje, ale także zupełnie nowe podejście do klienta. Nazwa wersji pochodzi od nazwiska Alfredo Vignale, włoskiego konstruktora, który zasłynął z pracy nad wysokojakościowymi produktami w biurach Pinifariny, a następnie własnej marki Vignale, tworząc wyjątkowe karoserie.

Do tej pory w ofercie Forda mogliśmy znaleźć tylko jeden samochód spod znaku "Vignale" - był to najnowszy Ford Mondeo. Jednak Amerykanie już od dłuższego czasu przymierzali się do mocniejszego ataku na europejską klasę premium. W Genewie ogłoszono, że do rodziny dołączy S-Max, Edge oraz Kuga. Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły kompaktowego SUV-a.

Do zdjęć Ford Kuga pozuje w dedykowanym wersji Vignale lakierze Milano Grigio i na nowych felgach. Vignale rozpoznamy też po unikalnym wzorze grilla, chromowanych listwach i ciemnych akcentach na nadwoziu.

Ford zapewnia, że Vignale to klasa premium pełną gębą - luksusowe wnętrze ma być wykończone ręcznie. W środku znajdziemy materiały najwyższej jakości, m.in. skórę i aluminium. Nie zabrakło też zupełnie nowych wzorów tapicerki i nowych elementów stylistycznych (np. eleganckie przeszycia).

Ford Kuga Vignale będzie dostępny w czterech wersji silnikowych:

- 1.5 EcoBoost 150 KM, 6-biegowa ręczna skrzynia

- 1.5 EcoBoost 182 KM, 6-biegowy automat, napęd na cztery koła

- 2.0 TDCi 150 KM, 6-biegowa ręczna skrzynia

- 2.0 TDCi 180 KM, 6-biegowy automat, napęd na cztery koła

Ford uruchomił już specjalną stronę internetową i konfigurator, gdzie można sprawdzić wszystkie opcje i możliwości personalizacji. Przyjmowanie zamówień i sprzedaż ruszą "później w tym roku". Ford zapewnia, że Kuga oraz jej większy brat Edge w wersji Vignale pojawią się na drogach jeszcze w 2016.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mondeo Vignale | Więcej niż bogata wersja

INNE LINKI

Ford KA+ | Mocny atak Forda na segment mieszczuchów

Prototypy | Ford Focus RS500 | Powstaje prawdziwa bestia

Galeria | Ford Edge nareszcie w Polsce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.