Ford Flex | Koniec produkcji w 2020 roku

Ford konsekwentnie przebudowuje swoją gamę. Jedną z ofiar zmian będzie Flex, jeden z ciekawszych modeli w ofercie marki

Ciekawostka prosto ze Stanów Zjednoczonych. W związku z dużymi inwestycjami w zakłady w Ontario i poważną przebudową gamy modelowej, Ford postanowił zakończyć produkcję modelu Flex. Auto znajduje się w sprzedaży tylko w USA, Kanadzie i na Bliskim Wschodzie. Ostatnie egzemplarze zjadą z taśm produkcyjnych w 2020 roku. 

Ford Flex to duży i praktyczny rodzinny crossover. Mierzy 5 130 mm długości, 2 990 mm rozstawu osi, 1 930 mm szerokości i 1 700 mm wysokości. Pod maską pracuje jedna z 3,5-litrowych V-szóstek: EcoBoost albo Duratec. Obydwa silniki parowane są z automatem o 6 przełożeniach.

Decyzja o uśmierceniu modelu podyktowana jest słabą sprzedażą. Flex zadebiutował na amerykańskim rynku w 2008 roku i od tamtego czasu praktycznie co roku notował kolejne spadki sprzedaży. Co ciekawe, w pierwszych 9 miesiącach tego roku sprzedano 17 034 sztuk, co jest wynikiem lepszym o 13,1% w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. Nie pomogło to jednak SUV-owi utrzymać się w ofercie marki. W Stanach Zjednoczonych Flex stanowi zaledwie 0,89% całej sprzedaży Forda.

Ford FlexFord Flex fot. Ford

Ford Flex wraz z pokrewnym Lincolnem MKT produkowany jest w kanadyjskiej fabryce marki. Po wycofaniu obydwu, zakłady w Ontario znacznie zwiększą roczną produkcję dwóch pozostałych modeli, Forda Edge oraz Lincolna MKX.

Pożegnanie z Flexem to smutna informacja, ale zza Oceanu napływają też znacznie lepsze wieści. Ford potwierdził powrót kultowego modelu Bronco. Jeżeli będzie podobny do koncepcyjnego Bronco 2020, to auto może się okazać wielkim sukcesem.

Ford Bronco 2020Ford Bronco 2020 Ford Bronco 2020

 

Więcej o: