Audi S7 | Nowy radiowóz policji

Nie od dziś wiadomo, że policja w Dubaju i Abu Dabi ma najszybszą i najdroższą flotę samochodów. Do tego grona powoli dołącza Australia, która właśnie pochwaliła się nowym nabytkiem - Audi S7

W ostatnich latach garaże policji w Australii wzbogaciły się o takie samochodu jak Volvo S60 Polestar, Porsche 911 Carrera, Mercedes GLE63 S Coupe oraz Lexus RC F. Teraz dochodzi do tego jeszcze Audi S7, które będzie przemierzać kolejne kilometry na Antypodach w policyjnych barwach.

Samochód dostarczył tamtejszy oddział Audi, ale pojazd nie będzie wykorzystywany w pościgach za piratami czy bandytami. Auto będzie wykorzystywane podczas specjalnych eventów związanych z lokalną społecznością oraz angażowaniem młodzieży. Oklejenie nadwozia zostało wybrane w ramach konkursu zorganizowanego na Facebooku. Zagłosowało na nie ponad 800 internatuów. To już drugie Audi w historii, które będzie służyć czasowo w policji. Wcześniej w niebiesko-białych barwach zagościło Audi RS4 Avant.

Audi S7 australijskiej policjiAudi S7 australijskiej policji fot. Audi

Audi S7 Sportback kosztuje 180 716 australijskich dolarów, czyli prawie 550 tys. zł. Nie wiemy, jak skonfigurowano ten egzemplarz, ale w polskim salonie cena bazowa tego modelu to 291 300 zł. Pod maską spoczywa silnik, który spokojnie poradziłby sobie w pościgach za tamtejszymi Holdenami. Jednostka biturbo V8 o pojemności czterech litrów dostarcza 450 KM maksymalnej mocy i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h 4,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 250 km/h.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.