Audi A9 | Elektryczna limuzyna

Sukces Tesli bardzo mocno kuje wielu producentów, którzy romansowali z technologią elektryczną w swoich modelach. Na fali popularności modelu S Audi zamierza wprowadzić na rynek model A9 e-tron, który będzie jego bezpośrednim konkurentem

Przez najbliższe lata Audi bardzo mocno rozbuduje ofertę elektrycznych modeli. Jednym z przełomowych samochodów będzie Q6 e-tron, którego podzespoły zostaną wykorzystane do budowy modelu A9 e-tron.

Jeżeli plotki się potwierdzą, luksusowy sedan będzie zasilany przez trzy silniki elektryczne. Jeden zasili przednią oś podczas gdy dwa pozostałe zostaną wykorzystane do napędzania tyłu. Taki zestaw pozwoli na wydobycie maksymalnej mocy ok. 500 KM oraz szczytowego momentu obrotowego o wartości 800 Nm.

Za dostarczanie energii będzie odpowiadać zestaw akumulatorów o pojemności 95 kWh zamontowany pod przedziałem pasażerskim. Elektryczna limuzyna wystartuje od 0 do 100 km/h w 4 sekundy. Dużo ważniejszy będzie jednak zasięg, który według obietnic producenta wyniesie nawet 500 km na pełnym ładowaniu.

Podczas dyskusji na temat silników elektrycznych w konkurencyjnych modelach Stefan Knirsch z Audi powiedział, ze dużo lepszym rozwiązaniem będą jednostki asynchroniczne, które będą stosowane w nowych modelach Audi. Osiągają one podobną moc co synchroniczne, ale przy wyższych obrotach. Przełoży się to na lepszą wydajność takich konstrukcji.

Audi A9 e-tron będzie wyposażone w nową technologię autonomiczną, ale producent nie zdradza szczegółów w tej kwestii.

Czy twoim zdaniem kierunek, w którym zmierza Audi, jest właściwy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.