Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Motoryzacja wkroczyła na tory prowadzące prosto do Paryża. W tym tygodniu premier nie zabrakło. Wśród nich była jedna szczególnie ważna z polskiego punktu widzenia

Redakcja moto.pl jest w rozjazdach. Sprawdzamy dla Was to, co już niebawem będzie można zobaczyć na stoiskach w Paryżu. Jeszcze przed rozpoczęciem wrześniowego Salonu Samochodowego testy wybranych nowości przeczytacie na naszej stronie. Ale to za tydzień. A o czym pisaliśmy w tym tygodniu?

Jak zwykle nie zabrakło cen, czyli czegoś, co Was zawsze interesuje. Tesla wyceniła topowe odmiany Modeli S i X. Ile trzeba zapłacić za P100D? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Cennik opublikowało też Porsche. Piękna nowa Panamera będzie dostępna w trzech wersjach: 4S, 4S Diesel i Turbo. Za najtańszą trzeba zapłacić ponad pół miliona złotych. Co dostaje się w zamian i jak Porsche wypada na tle konkurentów. Odpowiedź również w linku poniżej.

Na cztery tygodnie przed rozpoczęciem Salonu Samochodowego w Paryżu nie mogło zabraknąć premier, które będzie można podziwiać na stoiskach poszczególnych producentów. W tym tygodniu poznaliśmy wygląd odświeżonego i10. Koncernowa siostra Hyundaia - Kia - pochwaliła się natomiast pierwszymi zdjęciami zupełnie nowego Rio. Dla Koreańczyków to jeden z najważniejszych modeli w gamie - w ujęciu globalnym żadna Kia nie sprzedaje się lepiej niż właśnie Rio. Bezapelacyjnie najważniejszą informacją w tym tygodniu była internetowa premiera długo oczekiwanej Skody Kodiaq. Spece od wizerunku czeskiej marki wykonali kawał dobrej roboty, skutecznie podgrzewając atmosferę na długo przed czwartkową premierą. Punktualnie o 20:00 pokazaliśmy Wam zdjęcia, które Kodiaqowi zrobił Michał, nasz fotograf. Nowy SUV to najważniejsza premiera Skody od wielu lat. Czesi chcą, by Kodiaq już niebawem stał się liderem w swojej klasie. Potencjał jest ogromny.

Po przejrzeniu galerii Kodiaqa koniecznie sprawdźcie, co do powiedzenia na temat MINI JCW ma Piotrek, który przez tydzień testował dla Was małego "gokarta". Jeśli natomiast macie w planach zakup samochodu z silnikiem Diesla, koniecznie przejrzyjcie materiał przygotowany przez Janka, który zestawił w jednym miejscu najtrwalsze diesle ubiegłego dziesięciolecia.

Nie zapomnijcie też odwiedzać nas na naszym facebookowym profilu , gdzie znajdziecie zapowiedzi nadchodzących materiałów i kuluarowe zdjęcia z życia naszej redakcji.

Więcej o: