Audi Q2 Edition #1 | Specjalna edycja na start

Wczoraj Audi pochwaliło się polskim cennikiem najmniejszego crossovera w swojej gamie - Q2. Dziś do sieci trafiły zdjęcia pierwszej edycji specjalnej

Nowe Audi A5 | Dążenie do perfekcji

Co odróżnia Edition #1 od standardowego Q2? Lakier Quantum Gray dodaje małemu crossoverowi zadziornego charakteru. Podkreślają go dodatkowo standardowy pakiet S Line z lotkami przedniego zderzaka, zmodyfikowanymi progami i wyraźnie zaznaczonym dyfuzorem. Wyróżnikiem są też czarne słupki C z logotypem czterech pierścieni. Całość dopełniają lakierowany na czarno grill i ciemne, 19-calowe felgi. Wnętrze również utrzymano w sportowym klimacie.

Europejscy klienci będą mogli zamawiać wersję Edition #1 ze wszystkimi silnikami dostępnymi w gamie. W polskich salonach Q2 zadebiutowało z 1.4-litrowym TFSI o mocy 150 KM i 1.6-litrowym TDI rozwijającym maksymalnie 116 KM.

Najmniejszy crossover Audi mierzy 4,19 m długości, 2,6 m rozstawu osi, 1,99 m szerokości i 1,51 m wysokości. Oznacza to, że nie ma bezpośrednich konkurentów - z BMW X1 i Mercedesem GLA walczy większe Q3. Audi Q2 trafi do polskich salonów w listopadzie, ale można już składać na niego zamówienia. Cennik otwiera odmiana z 1.4-litrowym silnikiem TFSI (standardowo wyposażonym w technologię "cylinder on demand") o mocy 150 KM, za którą trzeba zapłacić 104 100 zł. Dopłata do automatycznej skrzyni biegów S tronic wynosi 9 tys. zł. Ceny Edition #1 nie są jeszcze znane.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.