Audi RS1 | W Ingolstadt powstaje ma造 potw鏎?

Mi這郾icy ma造ch hot-hatchy mog zaciera r璚e. Pojawia si coraz wi璚ej plotek, 瞠 ekipa z Ingolstadt zacz窸a na powa積ie rozwa瘸 stworzenie RS1

Audi A1 Quattro MTM | Test | Biały kruk

Audi w okolicach 2014 r. zaprzeczyło, że planuje wprowadzić do sprzedaży RS1. Topową odmianą najmniejszego modelu z Ingolstadt miało pozostać Audi S1. Temat jednak powrócił za sprawą francuskiego serwisu Automoto. To kolejne plotki o RS1 w ostatnich tygodniach. Wydaje się, że coś może być na rzeczy.

Pod maską RS1 miałby pracować dwulitrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy, który dobrze znamy z Audi S3 i Volkswagena Golfa. Mowa tu o 300 KM mocy.

Oznaczałoby to naprawdę zauważalny zastrzyk mocy dla najmniejszego Audi. S1 oferuje kierowcy 231 KM, a ściśle limitowane (do 333 sztuk) Audi A1 Quattro z 2012 roku miało lekko ponad 250 KM. Z 300-konnym silnikiem lekkie RS1 mogłoby rzucić wyzwanie większym i mocniejszym autom. Choćby Focusowi RS, który robi ostatnio największe zamieszanie w segmencie hot-hatchy.

Dlaczego zarząd Audi zwleka z decyzją o RS1? Mówi się, że RS1 mogłoby stanowić poważne zagrożenie dla... droższego i mocniejszego RS3. Podobną sytuację można zaobserwować w przypadku drugiej bawarskiej marki. Chwalone zewsząd i bardzo ciepło przyjęte BMW M2 podbiera część klientów większej M4.

ZOBACZ TAKŻE:

Jakie nowości przyszykowało Audi na najbliższe dwa lata?

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.