Prototypy | Ford EcoSport | Stary-nowy model w Europie

Druga generacja Forda EcoSport zadebiutowała w zeszłym roku. Samochód przeszedł jednak bez echa, ponieważ był dostępny tylko na wybranych rynkach. Nowa wersja, nad którą pracują inżynierowie, trafi do wszystkich najważniejszych krajów Europy

Czas na nowego Forda Focusa

Wcześniejsza odmiana Forda EcoSport cieszyła się popularnością na rynku indyjskim, gdzie również produkowano ten model. Jednak nowa wersja otrzyma szlif, który ma zapewnić popularność na Starym Kontynencie. Również produkcja zostanie przeniesiona do Rumunii, gdzie jakiś czas temu rozpoczęto procedurę wygaszania montażu modelu B-MAX. Według oficjalnych informacji produkcja ruszy jesienią przyszłego roku.

Miejski crossover spod znaku błękitnego owalu już pojawia się w pełnym zamaskowaniu na europejskich drogach. To oznacza, że projekt jest już w końcowym stadium zaawansowania. Nie znamy jeszcze oficjalnego wyglądu, ale podpowiedzią będzie wprowadzony niedawno do Europy model Edge. Na najnowszych zdjęciach tylna część nadwozia została już odsłonięta. Nie pojawi się tam koło zapasowe, które usunięto już podczas ostatniego face-liftingu.

Kabina zostanie przeprojektowana według europejskich standardów. Inżynierowie Forda popracowali nad polepszeniem jakości plastików, a na liście wyposażenia pojawi się system multimedialny obsługujący system SYNC3.

Pod maską możemy się spodziewać aktualnej gamy jednostek z logo EcoBoost, rozpoczynając od jednostki 1.0. Największą jednostką będzie wysokoprężny 1.5 TDCi. Na niektórych rynkach auto będzie dostępne w wersji z napędem na cztery koła. Jednak standardowo napęd będzie przekazywany na przód.

Ford nie ujawnił jeszcze czy EcoSport będzie modelem globalnym. Jakiś czas temu pojawiły się zdjęcia zamaskowanego samochodu przemieszczającego się po stanie Michigan, ale koncern nie zareagował na te doniesienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford KA+ | Mocny atak Forda na segment mieszczuchów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.