Mercedes A45 AMG | Jeszcze mocniej, jeszcze szybciej

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy narzekali, że nowy Mercedes A45 AMG jest zbyt słaby. Już za dwa lata poznamy przyszłą generację hot-hatcha. Producent zapowiada, że będzie jeszcze mocniejsza i szybsza

Ford Focus RS | Hot hatch doskonały? | Krótka lekcja historii

Naturalnymi konkurentami dla Mercedesa A45 AMG są Audi RS3 i BMW M2. Dlatego producent nie może spoczywać na laurach i poszukuje rozwiązań podnoszących moc w najmniejszym i najmocniejszym modelu w gamie.

Docierają do nas informacje z Affalterbach, że nowa generacja modelu zostanie wzmocniona o kolejne 25 KM. Niby niewiele, ale maksymalna moc o wartości 400 KM w niewielkim hatchbacku robi już wrażenie. Na dodatek za całe zamieszanie odpowiada dwulitrowy, czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Nowa wersja będzie połączona z dziewięciobiegową skrzynią dwusprzęgłową. Zastąpi dotychczasową przekładnię siedmiobiegową.

To jednak nie koniec wyzwań, które stoją przed inżynierami. Producent chce żeby A45 AMG rozpędzał się od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 4 sekundy. W tym celu zostanie przeprojektowany układ napędu na cztery koła oraz elektryczny dyferencjał. Gdy plan się powiedzie to Mercedes A45 AMG będzie szybszy od Audi R8 Spyder 4.2 V8 czy Astona Martina DB9 GT. Zaskoczeni?

Kolejna generacja Mercedesa Klasy A jest spodziewana w 2018 roku. Oprócz mocniejszej wersji od AMG pojawi się również wariant hybrydowy typu plug-in. Na razie samochód znajduje się we wstępnym stadium rozwoju, ale wiadomo już, że będzie odrobinę większy od aktualnej wersji. Masa pozostanie na tym samym poziomie, a to dzięki wykorzystaniu aluminiowej konstrukcji.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes AMG GT-R | Ostry jak jalapeno

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.