Tuning | BMW M2 | Remus czy Akrapovic?

Ten samochód szybko przejdzie do historii jako jeden z najlepiej prowadzących się samochodów dostępnych w bardzo przystępnej cenie. Do tego ma szansę zostać jednym z najlepiej brzmiących. Wszystko zależy od opcjonalnego wydechu, który wybiorą klienci

BMW M2 | Kuracja odchudzająca, karbon i zastrzyk mocy

BMW M2 zadebiutowało kilka tygodni temu, ale póki co zbiera jak najlepsze opinie. Samochód nie jest zbyt drogi, a do tego zapewnia naprawdę imponujące osiągi. Pod maskę włożono 3-litrową, 6-cylindrową jednostkę R6 TwinPower Turbo o mocy 370 KM. Do tego maksymalny moment obrotowy wynosi 465 Nm, ale można go chwilowo podwyższyć dzięki funkcji overboost do okrągłych 500 Nm. Przy masie auta wynoszącej 1 565 kg robi to naprawdę niezłe wrażenie.

Jeżeli komuś nie spodoba się brzmienie seryjnego wydechu, na rynku są już dwie opcje do wyboru. Pierwsza z nich to zestaw od Akrapovic, który brzmi naprawdę dobrze. Nie tylko poprawia brzmienie, ale także osiągi. BMW M2 z zainstalowanym after-marketowym tłumikiem dysponuje mocą 393 KM i 412 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Posłuchajcie jak brzmi:

 

Kilka dni temu na rynku pojawiła się kolejna opcja. Jest to układ opracowany przez firmę Remus, która robi jedne z najlepszych wydechów na świecie. Poza zmianą barwy dźwięku silnika dochodzi jeszcze zastrzyk mocy o 8,7 dodatkowych koni mechanicznych i 11,8 Nm maksymalnego momentu. Tłumik do BMW M2 od Remusa kosztuje od 2274 do 3276 euro, w zależności od dodatkowych opcji. Poniżej możecie sprawdzić jak działa.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

BMW świętuje 100. urodziny | Piękne BMW 507 w Goodwood

INNE LINKI

Prototypy | BMW Z5 już na ulicach

BMW M3 | Edycja specjalna na 30. urodziny

Wyjątkowe BMW i8 | Iron Man byłby dumny

Programiści stworzą nowe modele BMW ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.