Hyundai Santa Cruz | Koreański pickup później

Koreański koncern zapowiadał, że wypuści na drogi swojego pickupa jeszcze w 2016 roku. Hyundai musiał jednak poważnie zmienić plany

Sportowy Hyundai Elantra

To nie pierwsza zła informacja płynąca z Korei Południowej. Ostatnio informowaliśmy, że Hyundai zaciągnął hamulec i postanowił opóźnić wejście swojej marki premium - Genesisa - do Europy. Teraz Koreańczycy zdecydowali się przesunąć w czasie premierę pickupa. Hyundai podkreśla jednak, że auto nie zostało anulowan e. Po prostu wejdzie do produkcji później, niż pierwotnie zakładano.

Premierę planowano na rok 2016. Bardziej realnym terminem jest teraz 2020.

Coraz częściej pojawiają się też informacje, że wraz z Santa Cruz na rynku pojawi się jeszcze jeden pickup. Będzie to oczywiście brat bliźniak Hyundaia, auto marki Kia.

Hyundai Santa Cruz

Temat koreańskiego pickupa pojawił się po raz pierwszy w 2015 roku w Detroit. Zaprezentowano wtedy koncept. W styczniu tego roku dziennikarze z Australii postanowili dopytać przedstawicieli Hyundaia, co dzieje się z tym projektem. Szef Hyundai Motor America, Dave Zuchowsk potwierdził, że marka lada chwila zaprezentuje Santa Cruz w wersji gotowej do produkcji. Jak stwierdził, Hyundai nie zastanawia się CZY, ale KIEDY. Santa Cruz miał być gotowy jeszcze w 2016.

Wiemy, że pickup w pierwszej kolejności trafi na rynek amerykański i australijski. Czy Santa Cruz pojawi się na Starym Kontynencie? Tego jeszcze na 100% nie wiemy, ale Dave Zuchowsk stwierdził, że ambicją marki jest zrobienie z pickupa modelu globalnego.

Najprawdopodobniej produkcyjny Santa Cruz będzie bazował na Hyundaiu Tucsonie. Na pokładzie konceptu pracował dwulitrowy turbodiesel o mocy 190 KM i 406 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na obie osie poprzez system HTRAC.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Tucson | Znamy polskie ceny

INNE LINKI:

Genesis G90 | Koreańska S-Klasa

Mercedes-Maybach S 600 | Test | Możesz więcej?

Hyundai Elantra | Ceny | Polska na pierwszym miejscu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.