Prototypy | Ford Focus RS500 | Powstaje prawdziwa bestia

2,3-litrowy silnik, napęd na cztery łapy i 350 KM w zwykłym kompakcie to dla Was za mało? W takim razie Ford trafił w dziesiątkę

Ford Focus RS | Hot hatch doskonały? | Krótka lekcja historii

Dotąd Ford tylko zastanawiał się nad wprowadzeniem do produkcji mocniejszego Focusa RS. Jednak teraz to już pewne - auto zostało przyłapane podczas testów. Nowy samochód byłby odpowiednikiem wersji RS500, która był sprzedawana w limitowanym nakładzie przy okazji poprzedniej generacji. Nowy model byłby "najszybciej przyspieszającym hatchbackiem w historii".

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące ekstremalnej wersji. Auto będzie wyposażony w nowym zestaw zderzaków z powiększonymi wlotami powietrza. Niektóre elementy nadwozia będą zastąpione włóknem węglowym i kompozytami. Natomiast zawieszenie będzie z kutego aluminium, a układ hamulcowy wykorzysta karbonowo-ceramiczne tarcze. Odchudzanie dotknie również wnętrza. Znikną niepotrzebne elementy wyposażenia oraz wygłuszenia. W standardzie pojawi się elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy.

Pod maską nie zmieni się wiele. Nadal pojawi się tam EcoBoost o pojemności 2,3 litra. Maksymalna moc tego silnika zostanie podniesiona. Aktualnie motor oferuje 350 KM oraz 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość jest przekazywana na obie osie poprzez dwusprzęgłową skrzynię. W przypadku limitowanej wersji możemy oczekiwać, że maksymalna moc podniesie się co najmniej o kilkadziesiąt KM.

W domyśle Ford zamierza stworzyć samochód, który będzie szybszy niż Mercedes A45 AMG czy Audi RS3.

ZOBACZ TAKŻE:

Czas na nowego Forda Focusa

INNE LINKI:

Olbrzymie zainteresowanie Fordem GT

Ford GT | Ford sam wybierze klientów

Galeria | Ford Edge nareszcie w Polsce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.