Honda NSX w rękach pierwszego klienta!

Na tę informację czekało wielu miłośników japońskiej informacji. Oszałamiająca Honda NSX właśnie zaczęła trafiać do pierwszych klientów

Honda coraz poważniej przymierza się do powrotu S2000

Produkcja Hondy NSX ruszyła pełną parą w kwietniu. Japończycy z dumą ogłosili właśnie, że wypuścili na drogi pierwszy produkcyjny egzemplarz swojego supersamochodu. Auto sprzedano w Stanach Zjednoczonych, dlatego znaczek Hondy został zastąpiony przez Acurę. Niestety, Europejczycy na swoje egzemplarze NSX-a będą musieli poczekać do przyszłego roku. Na razie Honda skupia się na rynku amerykańskim.

Szczęśliwcem, do którego trafił NSX z numerem jeden, jest były kierowca wyścigowy, a teraz właściciel zespołu NASCAR Rick Hendrick. Amerykanin podczas aukcji na początku stycznia zapłacił za Acurę aż 1,2 miliona dolarów. Wpływy z licytacji przekazano na cele charytatywne.

Honda NSX to sportowa hybryda. Układ napędowy składa się z podwójnie doładowanego silnika V6 DOHC z układem cylindrów rozwartym pod kątem 75 stopni, wspomaganego przez silnik elektryczny umieszczony z tyłu pomiędzy benzyniakiem a dziewięciostopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Z przodu umieszczone są jeszcze dwa niezależne silniki elektryczne, które napędzają przednie koła. Służą one nie tylko poprawie wydajności przyspieszenia i hamowania, ale również do dynamicznego sterowania momentem obrotowym.

Łączna moc tego hybrydowego potwora? Przekracza 570 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Honda Civic Type-R | Nareszcie!

INNE LINKI

Salon Genewa 2015 | Honda NSX | Europejski debiut

Honda Civic Hatchback Prototype | Idzie nowe

Toyota Supra | Koncept już w przyszłym roku

Mazda MX-5 RF | Czas na sztywny dach

materiały partnera: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.