Skoda Superb III | Wyprodukowano już 100 000 egzemplarzy

Kolejny kamień milowy w historii Skody. Zakłady w Kvasinach opuściła właśnie Skoda Superb o numerze 100 000

Produkcja samochodów na świecie | Nie tylko Skody zazdrościmy Czechom

Flagowy model Czechów po raz pierwszy wyjechał na drogi w 2001 roku. Od rozpoczęcia produkcji 15 lat temu Skoda sprzedała już ponad 850 000 Superbów wszystkich trzech generacji. Najnowsze, trzecie wcielenie Superba zaprezentowano w marcu 2015. Auto potrzebowało niewiele ponad roku, aby sprzedać w ilości 100 000 sztuk.

Kierowcy polubili Superba za świetny stosunek jakości do ceny, wyjątkowo przestronne wnętrze, praktyczność, funkcjonalność i niezawodność. Co ciekawe, w 2015 roku Skoda klasy średniej sięgnęła po prestiżowe wyróżnienie "Red Dot" w kategorii "Design". Eksperci docenili nowoczesny, prosty i funkcjonalny projekt nadwozia. Chwalili też doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności.

Wynik osiągnięty przez ten zaawansowany, nowoczesny model jest świadectwem wybitnych kompetencji fabryki w Kvasinach i jej wszystkich pracowników. Nazwa Superb reprezentuje jeden z najlepszych i najbardziej udanych modeli klasy średniej. Trzecia odsłona podtrzymuje sukces poprzedników i będzie go kontynuowała przez następne miesiące i lata. - skomentował Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Możemy się spodziewać, że to nie koniec imponujących wiadomości o sprzedaży zza naszej południowej granicy. Skoda szykuje się teraz do dużej premiery w segmencie SUV. W Kvasinach już przed wprowadzeniem do produkcji Superba zainwestowano ponad 227 milionów złotych. W związku z SUV-em Kodiaq do 2018 koncern VAG planuje przeznaczyć na rozwój tych zakładów łącznie 1,15 miliarda złotych. W najbliższym czasie w Kvasinach będzie pracowało 7 tysięcy ludzi, a fabryka będzie produkowała 280 000 aut rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb vs. VW Passat | Konfrontacja | Wojna domowa

INNE LINKI

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

Downsizing dopadł Skodę Octavię

Poznaliśmy nazwę dużego SUV-a Skody

Koniec Volkswagena Phaetona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.