Audi R8 V10 plus selection 24h | Wygrywanie ma we krwi

Audi postanowiło uczcić swoje sukcesy w 24-godzinnych wyścigach. Do życia powołano specjalne Audi R8 Coupe V10 plus

Audi rozpocznie sprzedaż SQ7 już w maju!

Limitowana do 24 sztuk edycja specjalna Audi R8 V10 plus to hołd m.in. dla 323 zwycięstw, jakie odniosło Audi R8 LMS od 2009 roku w różnych wyścigach. Nazwa "selection 24h" świadczy o tym, że Audi Sport dumne jest zwłaszcza z występów w wyścigach długodystansowych. Przykładowo, nowa generacja Audi R8 LMS GT3 rok temu wygrała 24-godzinny wyścig na torze w Nurburgringu. W innym legendarnym wyścigu, 24 Le Mans, ekipa Audi triumfowała 13 razy na przestrzeni 15 lat. Ostatnio po złoty medal sięgnęło Audi R18 E-tron Quattro w 2014 roku.

Edycję specjalną rozpoznamy po wyjątkowym malowaniu - trójkolorowa karoseria (mieszanka barw "szary Suzuka", "czarny Mythos" i "czerwony Misano)" to oczywiście nawiązanie do zwycięskiego Audi R8 LMS.  Wiele elementów wyjątkowego R8 wykonano z lakierowanego na wysoki połysk włókna węglowego. Na aucie nie zabrakło obowiązkowych logotypów "R8 24h", nowych felg oraz podświetlanych listw progowych z numerem samochodu.

Z bardziej technicznych dodatków warto wymienić: dynamiczny układ kierowniczy, adaptacyjny, elektromagnetyczny system kontroli zawieszenia Audi magnetic ride oraz światła laserowe Audi.

Serce R8 V10 plus zostało nienaruszone, a to oznacza, że w dalszym ciągu mamy do czynienia z prawdziwą rakietą. Potężna V-dziesiątka o pojemności 5,2 litra generuje aż 610 KM mocy. Coupe waży tylko 1454 kg. Za sprawą inteligentnego napędu quattro moc trafia na wszystkie cztery koła. Osiągi? Pierwsza setka to kwestia 3,2 sekundy, a R8 V10 plus bez problemu może rozpędzić się do 330 km/h.

To najszybsze i najmocniejsze seryjnie produkowane auto z Ingolstadt. Jednak nie ma się czemu dziwić - nowa, "cywilna" R-ósemka powstała równocześnie z wyścigową bestią GT3, Audi R8 LMS.

Audi R8 V10 plus "selection 24h" zadebiutuje podczas 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu. Będzie je można wtedy zobaczyć w padoku Audi.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi TT RS | Podgryza R-ósemkę

INNE LINKI

Nadciąga Audi R8 ze słabszym silnikiem

Audi Q2 | Najmniejszy SUV w rodzinie

Nie zapłaciliście mandatu wystawionego przez straż miejską? Policja zapuka do waszych drzwi

Volkswagen Amarok nie będzie miał sobie równych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.